Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Oficiálna stránka obce Hliník nad HronomHľadať
 
 

Zberný dvor Hliník nad Hronom

Zberný dvor Hliník nad Hronom - technické vybavenie

JCB nakladačVďaka finančnej podpore z fondov Európskej Únie realizuje obec Hliník nad Hronom projekt s názvom: „Zberný dvor – Hliník nad Hronom.“  Predmetom projektu je nákup hnuteľných vecí na podporu triedeného zberu a nákup zariadení na mechanickú úpravu vybraných vytriedených zložiek komunálnych odpadov v obci Hliník nad Hronom. Samospráva sa rozhodla pristúpiť k predloženiu projektového zámeru na základe analýzy, ktorá spočívala v zmapovaní aktuálneho stavu nakladania s triedeným odpadom a definovala potrebné aktivity (zadováženie hnuteľných vecí a technológie) potrebnej k efektívnemu triedenému zberu a úprave vytriedených zložiek komunálnych odpadov v obci. Výsledkom projektu bude efektívna manipulácia s odpadom na území obce, jeho preprava, zvoz a vhodná mechanická úprava objemného odpadu, biologicky rozložiteľného komunálneho odpadu, drobného stavebného odpadu a ďalších zložiek KO. Cieľom predkladaného projektu je dosiahnuť množstvo 454,05 t/rok vytriedeného komunálneho odpadu a zvýšiť kapacitu pre triedenie komunálnych odpadov na úroveň 454,05t/rok. Kontrahovaná výška nenávratného finančného príspevku predstavuje 374 451,24 €.

Hlavný cieľ projektu:  Zvýšenie miery zhodnocovania odpadov so zameraním na ich prípravu na opätovné použitie a recykláciu a podpora predchádzania vzniku.

Vďaka úspešnosti projektu sa nám podarilo získať techniku za takmer 400 000,00 €. Je to veľký úspech, za ktorým sa skrýva tvrdá práca celého kolektívu Obecného úradu. Získali sme technické prostriedky, ktoré nám budú pomáhať napĺňať potrebné ukazovatele v odpadovom hospodárstve v 5 ročnom období a po uplynutí monitorovacieho obdobia budú slúžiť na zabezpečovanie všetkých potrebných prác v obci.

Získali sme:

Kolesový traktor SAME Virus 130

Čelný nakladač SIGMA Gold 20

Štiepkovač drvného odpadu Pezzolato PZ-140 G

Drvič drvného odpadu Pezzolato S 7000 G

Rotačný triedič L 3000 MINI M

Traktorový nosič kontajnerov CARGO HOOK 12T.TR.43-K-15

Kĺbový čelný nakladač JCB 409 T4

Kontajner 7m3 otvorený  - 7 ks

Kontajner 7m3 zatvorený - 3 ks

 

logo


 

dnes je: 20.9.2019

meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava

podrobný kalendár

Obecná knižnica - link

Počasie v Hliníku nad Hronom

Jedálny lístok - Školská jedáleň

webygroup
ÚvodÚvodná stránka