Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Oficiálna stránka obce Hliník nad HronomHľadať
 
 

Základné informácie

Základné informácie

VOĽBY DO ORGÁNOV SAMOSPRÁVY OBCÍ 2018

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozhodnutím č. 203/2018 Z. z. vyhlásil
voľby do orgánov samosprávy obcí a určil deň ich konania na sobotu 10. novembra 2018.

Kandidát na poslanca obecného zastupiteľstva musí mať trvalý pobyt v obci, v ktorej kandiduje a najneskôr v deň konania volieb musí dovŕšiť 18 rokov veku.

Kandidát na starostu obce musí mať trvalý pobyt v obci, v ktorej kandiduje a najneskôr v deň konania volieb musí dovŕšiť 25 rokov veku.

Politická strana alebo koalícia podáva kandidátnu listinu v listinnej forme prostredníctvom svojho splnomocnenca najneskôr 60 dní predo dňom konania volieb (najneskôr 11. 9. 2018), zapisovateľovi miestnej volebnej komisie.

Nezávislý kandidát podáva kandidátnu listinu v listinnej forme osobne najneskôr 60 dní predo dňom konania volieb (najneskôr 11. 9. 2018), zapisovateľovi miestnej volebnej komisie.

Minimálny počet podpisov voličov podporujúcich kandidatúru nezávislého kandidáta pre voľby poslancov obecného zastupiteľstva a voľby starostu obce pre Obec Hliník nad Hronom s počtom obyvateľov 2775 (ku dňu vyhlásenia volieb 10.7.2018) je 200.

Bližšie informácie nájdete na stránke ministerstva vnútra SR:http://www.minv.sk/?volby-oso2018

 

Obec Hliník nad Hronom týmto oznamuje, že Oznámenia o delegovaní člena a náhradníka do miestnej volebnej komisie a okrskovej volebnej komisie obce Hliník nad Hronom pre voľby do orgánov samosprávy obcí, ktoré sa budú konať dňa 10. novembra 2018, nám môžete doručovať aj mailom na adresu:

podatelna@hliniknadhronom.sk 

 


 

dnes je: 22.10.2019

meniny má: Sergej

podrobný kalendár

Obecná knižnica - link

Počasie v Hliníku nad Hronom

webygroup
ÚvodÚvodná stránka