Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Oficiálna stránka obce Hliník nad HronomHľadať
 
 

Východisková situácia

Čistička odpadových vôd

V roku 2000 bola pre obec Hliník nad Hronom vybudovaná čistička odpadových vôd (ČOV) za účelom skvalitnenia života občanov a ekologického prínosu pre životné prostredie, predovšetkým pre rieku Hron.
Táto stavba však nepriniesla požadovaný efekt a neplnila svoju funkciu z viacerých dôvodov:

  • ČOV mala kapacitu len 3.510 ekvivalentných obyvateľov (EO), čo v skutočnosti znamenalo, že nedokázala pokryť potreby všetkých obyvateľov z dôvodu nízkeho prítoku (441,00 m3/d).
  • Pred vtokom do objektu ČOV nebolo vyriešené zachytávanie a odstraňovanie pevných nečistôt z odpadovej vody. Objekt ČOV bol pravidelne zaplavovaný v dôsledku vzdutia hladiny rieky Hron.
  • Technologický stav bol neefektívny a neekonomický.
  • Prevádzka ČOV bola z dôvodu hydraulického zaťaženia poruchová a náročná na ručnú prevádzku.
  • ČOV nespĺňala požiadavky v súčasnosti platných právnych predpisov.

 

Kanalizácia

Kanalizačná sieť bola pred realizáciou tohto projektu vybudovaná v celkovej dĺžke 5.700 metrov a existovalo k nej 490 kanalizačných prípojok. Táto situácia však nebola postačujúca pre potreby celého obyvateľstva obce. Pre skvalitnenie života občanov sa pristúpilo k realizácii projektu na jej dostavbu tak, aby bola k dispozícií všetkým a spĺňala požadované parametre komplexného pokrytia celého územia obce.


 

dnes je: 20.9.2019

meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava

podrobný kalendár

Obecná knižnica - link

Počasie v Hliníku nad Hronom

Jedálny lístok - Školská jedáleň

webygroup
ÚvodÚvodná stránka