Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Oficiálna stránka obce Hliník nad HronomHľadať
 
 

Námety občanov

Vzhľadom k tomu, že v príspevkoch sa čoraz častejšie objavujú osobné invektívy, ktoré neriešia daný problém, nesmerujú ku skvalitneniu života občanov, ale vyhrocujú vzájomné vzťahy medzi spoluobčanmi, budú „Námety občanov“ podliehať nasledovným pravidlám: 1. Prispievať môžu len REGISTROVANÍ užívatelia web stránky, ktorí budú mať registráciu s povolením najvyššej úrovne. K tomu je potrebné vykonať kompletnú registráciu t.j. vyplnenie údajov (meno, priezvisko, adresa). Po úspešnej registrácii pridelí administrátor webovej stránky príslušnú úroveň užívateľa do 24 hodín od registrácie. Úroveň prideľuje administrátor podľa rozsahu registračného formuláru. Chceme upozorniť, že pri zobrazení príspevku, bude uvedená len prezývka( v prípade, že bude uvedená), NIE MENO a PRIEZVISKO ak to prispievateľ sám nenapíše.
2. Zverejňované budú len príspevky týkajúce sa samosprávy, problémy občanov a ich návrhy, ktoré sú v kompetencii riešenia samosprávy obce, smerujúce ku skvalitneniu života v našej obci. Zároveň nebudú zverejňované príspevky, v ktorých dochádza k výmene názorov medzi občanmi.
3. Za obsah, charakter a povahu zverejneného príspevku zodpovedá jeho autor

Námety občanov smerujúce ku skvalitneniu života v obci

pridané 23.10.2018 18:58:30, dbrajan

Bentonit

ak chcete vyjadriť nesúhlas s ťažbou bentonitu v Hliníku nad Hronom napíšte mail na:

obcan.hh@gmail.com

obratom vám zašlem vzorový dokument

Janek Branislav


 
pridané 11.5.2018 09:34:29, 2005slavomir

Oprava pristupovej komunikacie a zimna udrzba v r. 2017/2018

Chcem poziadat predstavitelov obce o vyjadrenie sa k nasledovnemu podnetu.
1.) Nebolo by mozne konecne riesit opravu komunikacie pre pristup k RD domom "na Namesti SNP", ktore sa vsak nachadzaju az pod basketbalovym ihriskom.
2.) Tiez ma trapi zimna udrzba jedinej komunikacie smerujucej k tymto domom. Cela zimna udrzba prebieha tym sposobom, ze mechanizmus na to urceny obide po obvode basketbalove ihrisko, zide po ceste smerujucej k RD, nasledne sa asi otoci a vrati sa spät na ihrisko, pravidelne sa pritom vsak stane, ze na uz odhrnutej ceste vytvori mantinely, ktore zamrznu a je ich mozne len tazko prekonat bez pripadnej ujmy na vozidle. Skutocne nie je mozne zabezpecit odhrnutie snehu tak, aby sa uvedenemu zabranilo? Zimna sezona je sice uz za nami, ale kedze problem sa vyskytoval nielen v tej vlanajsej zimnej sezone, ale aj roky predtym, snad by bolo dobre prijat k uvedenemu nejake rozumne stanovisko.

Slavomir


 

1)Otázka rekonštrukcie prístupovej komunikácie k rodinným domom za bytovým domom Priehradka 392 je dlhoročnou témou. Aj keď v predchádzajúcich rokoch bolo zo strany obce vyhovené požiadavkám občanov, ktorí majú prístupy do svojich RD zo zadnej strany Nám. SNP, úpravy boli robené vždy v tzv. úspornom režime. Zub času sa prejavuje na kvalite tejto účelovej komunikácie a asfaltová drť, ktorá bola pred niekoľkými rokmi položená na tejto komunikácii, vykazuje známky poškodenia a opotrebenia. Vieme o tomto probléme, ktorý sa dá riešiť jedinou formou. Rovnako tak všetky ostatné komunikácie v našej obci. Z ekonomického hľadiska nemá význam dlhodobo „plátať“ cesty a chodníky a neustále ich opravovať. Ideálnou cestou by bola komplexná rekonštrukcia miestnych komunikácii,povedzme v dvojročnom období. Celé je to o finančných možnostiach rozpočtu našej obce. Všetci vieme, že bez cudzích zdrojov nie je možné nad takouto investíciou uvažovať. V súčasnosti naša obec čerpá úver vo výške 600 000 € na rekonštrukciu administratívnej budovy, ak chcete starej školy. Potešujúcou správou je, že sa nám podarilo získať na tieto účely financie z fondov EU a to vo výške 468 503,92 EUR a teda úver môžeme splatiť skôr. Momentálne vynakladáme nemalé finančné prostriedky aj na rekonštrukciu nehnuteľného majetku obce - budova kultúrneho domu, do ktorého sa neinvestovalo desiatky rokov. Preto zodpovedne vyjadrujem svoj názor, že v tomto čase nie je priestor na rekonštrukciu ktorejkoľvek komunikácie v našej obci. Pred nami je však čoskoro ďalšie volebné obdobie a v prípade ďalšej dôvery občanov budem presadzovať postupné rekonštrukcie ciest a chodníkov v našej obci, aby sme boli ešte krajšou obcou.

2) Čo sa týka zimnej údržby, v tejto chvíli je veľmi ťažké posúdiť oprávnenosť Vašej požiadavky v danej lokalite. Doteraz neevidujeme žiadnu podobnú pripomienku zo strany obyvateľov okolitých rodinných domov. V prípade, že takéto situácie počas zimnej údržby vznikajú a máme ich aj nahlásené, reagujeme podľa technických možností a robíme všetko pre spokojnosť občanov.

Vladimír Mikuláš - starosta obce

pridané 15.5.2014 07:35:49, Vlado

otázka

Pán starosta obce Hliník nad hronom kto sa momentálne stará o bezpečnosť občanov obce ? A načo je nám poriadková komisia keď nevyvíja žiadnu činnosť ohľadom bezpečnosti.

Vlado


 
Reakcia na príspevokpridané 16.5.2014 12:19:21

Poriadková komisia koná na základe podnetu, pokiaľ som informovaný priebežne podľa nápadu vecí komisia koná.
Predpokladanú výšku nákladov na zriadenie Obecnej polície sme uverejnili na webovej stránke obce práve s cieľom vyvolať diskusiu na túto tému vo vzťahu k schválenému rozpočtu obce.

Mgr. Dušan Antal - starosta obce


 
pridané 11.4.2014 21:06:07, Vlado

Štadion.

Kto je zodpovedný za vykopnuté dvere na štadione .A kto zaplatí za opravu.

Vlado


 
Reakcia na príspevokpridané 16.5.2014 12:22:52

Pred odchodom na futbalový zápas neboli k dispozícii kľúče od priestorov v ktorom sa nachádzali registračné preukazy "A" mužstva. Z tohto dôvodu museli byť otvorené dvere násilím. Škoda ide na ťarchu futbalového oddielu.

Mgr. Dušan Antal - starosta obce


 
pridané 7.4.2014 07:56:45, lydia

Kalvária

Včera sme boli na Kalvárii a všimli sme si, že na mieste chodníka vzniká cesta. Mohli by ste nám povedať ako bude cesta vyzerať po dokončení, či sa bude dávať na povrch aj kamenivo, kadiaľ pôjde a ďalšie podrobnosti? Viem, že by mi na toto vedeli odpovedať kompetentnejšie urbárnici, no keď mi odpoviete na hlinickej stránke, bude informovaných viac ľudí.

Lýdia Chovancová


 
pridané 20.3.2014 07:36:49

optický internet

Dobrý deň, včera som bol na návšteve u kamarátky v obci Stará Kremnička a dosť ma prekvapilo, že už majú naťahané optické káble na vysokorýchlostný internet. Zaujímalo by ma, či aj naša obec o tomto neuvažuje. Predsa len, je to dobrá vec.

Igor


 
Reakcia na príspevokpridané 28.3.2014 08:14:37

Vzhľadom k tomu, že v obci Hliník nad Hronom je zabezpečené pokrytie vzduchom a nestretli sme sa s upozornením, že by časť obce nebola pokrytá, tak sme nad alternatívou, ktorú uvádzate, neuvažovali. Neberte to prosím ako odmietnutie Vašej myšlienky, pretože sa ňou budeme zaoberať.

Mgr. Dušan Antal - starosta obce


 
pridané 13.3.2014 21:46:23

KOPANIČNÁ

chcem sa opýtať že ako to vyzera s tou cestou na kopaničnej mohli by ste niečo s nou spravíť ved tam žiju aj deti a je tam aj škola , niektore auta boli kôli ceste už v oprave

Nespokojný občan


 
Reakcia na príspevokpridané 28.3.2014 08:18:59

V schválenom rozpočte na rok 2014 rekonštrukcia Kopaničnej ulice nie je zaradená ako výdavkový titul. Keďže stav predmetnej komunikácie je známy, intenzívne hľadáme v rozpočte peňažné prostriedky na realizáciu rekonštrukcie predmetnej ulice. Veríme, že sa nám prostriedky podarí zabezpečiť.

OcÚ


 
pridané 4.3.2014 21:02:05

Nefunkčné osvetlenie

Dobrý deň.

Na ulici Lad. Majerského je pred našim domov (580) už niekoľko týždňov nefunkčné svetlo na stĺpe verejného osvetlenia. Prosím, keby sa zjednala náprava, lebo dosť veľký priestor je v úplnej tme.

Ďakujem
S pozdravom
Turská Hedviga


 
Reakcia na príspevokpridané 5.3.2014 09:19:21

Ďakujeme za upozornenie. Ihneď bola táto informácia posunutá zodpovednému pracovníkovi. Podľa jeho vyjadrenia bude oprava realizovaná až v priebehu budúceho(11.) kalendárneho týždňa, nakoľko všetky výškové plošiny, ktoré si naša obec objednáva na takéto práce sú obsadené.

OcÚ


 
pridané 18.2.2014 09:35:18

Voličský preukaz

Prosím vás, mohli by ste poskytnúť na stránke info ako vybaviť a u koho na ObÚ voličský preukaz? Prípadne poskytnúť formulár k vyplneniu,nech tam u vás občan nebehá od človeka k človeku a nerobí rozruch. Vďaka :)

Janka


 
Reakcia na príspevokpridané 3.3.2014 11:40:12

Voličský preukaz je možné vybaviť si na Obecnom úrade v Hliníku nad Hronom - zadný vchod od Matriky počas stránkových hodín.

OcÚ


 
pridané 16.2.2014 11:09:55

Hon na vagabunda (krajšie pomenovanie si nezaslúži)

Už dlhší čas našich občanov "terorizuje nejaký vagabund", ktorý bez ohľadu na všetky spoločenské princípy spolunažívania si dovoľuje znehodnocovať snaživú prácu svojich spoluobčanov, ktorí svoje priestory v obci zveľaďujú i tak, že si ich nanovo zamaľujú, čím dokazujú, že im na vzhľade našej obci záleží.
Nie je to všetko nič platné, keď sa v obci nájde nejaký nespratník, ktorému táto snaha spoluobčanov veľmi vadí a preto ju musí znehodnotiť stoj čo stoj. Neviem si vôbec vysvetliť jeho počínanie, keď následne po takejto snahe občanov im dokáže na novú maľovku načmárať tie jeho dobre známe háky báky.
Neverím, že by kompetentní na OU nevedeli nájsť spôsob ako tohto "maliara" odhaliť a patrične mu vysvetliť že sa to nerobí.
Jednou z možnosti ako začať, by sa k tejto problematike na tejto stránke mohli vyjadriť i samotní občania aby prispeli svojou radou, ako zabrániť podobným výčinom niektorých našich tiež spoluobčanov. Možno by vedeli pomôcť pri ich odhalení i predajne farieb, alebo.....poraď ak Ti to nie je ľahostajné. Nemali by sme čakať s riešením tohto problému, lebo oprava maľoviek na kaplnkách našej kalvárie nebola lacná a kaplnky, tak ako i garáže v obci sú naďalej najmenej chránené proti ich podobnému znehodnoteniu.

Palo


 
Položky 1-10 z 779

dnes je: 15.10.2019

meniny má: Terézia

podrobný kalendár

Obecná knižnica - link

Počasie v Hliníku nad Hronom

webygroup
ÚvodÚvodná stránka