Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Oficiálna stránka obce Hliník nad HronomHľadať
 
 

Námety občanov

Vzhľadom k tomu, že v príspevkoch sa čoraz častejšie objavujú osobné invektívy, ktoré neriešia daný problém, nesmerujú ku skvalitneniu života občanov, ale vyhrocujú vzájomné vzťahy medzi spoluobčanmi, budú „Námety občanov“ podliehať nasledovným pravidlám: 1. Prispievať môžu len REGISTROVANÍ užívatelia web stránky, ktorí budú mať registráciu s povolením najvyššej úrovne. K tomu je potrebné vykonať kompletnú registráciu t.j. vyplnenie údajov (meno, priezvisko, adresa). Po úspešnej registrácii pridelí administrátor webovej stránky príslušnú úroveň užívateľa do 24 hodín od registrácie. Úroveň prideľuje administrátor podľa rozsahu registračného formuláru. Chceme upozorniť, že pri zobrazení príspevku, bude uvedená len prezývka( v prípade, že bude uvedená), NIE MENO a PRIEZVISKO ak to prispievateľ sám nenapíše.
2. Zverejňované budú len príspevky týkajúce sa samosprávy, problémy občanov a ich návrhy, ktoré sú v kompetencii riešenia samosprávy obce, smerujúce ku skvalitneniu života v našej obci. Zároveň nebudú zverejňované príspevky, v ktorých dochádza k výmene názorov medzi občanmi.
3. Za obsah, charakter a povahu zverejneného príspevku zodpovedá jeho autor

Námety občanov smerujúce ku skvalitneniu života v obci

pridané 15.5.2007 15:12:52

Odkaz pre Tiežmladého

ČO SI PREDSTAVUJEŠ POD POJMOM KULTÚRA????

la


 
pridané 14.5.2007 16:05:55

Tehelná ulica

Zaujímalo by ma, dokedy bude obec akceptovať prejazd plne naložených nákladných áut (napr. firmy Doprastav) Tehelnou a Železničnou ulicou, a ako mieni riešiť vzniknuté škody na rodinných domoch, plotoch a prístavbách - poistenie sa na takto poškodené objekty nevsťahuje. A nakoniec, prečo keď ssa schváli výstavba priemyslenéího parku nezabezpečí sa aj príjazdová komunikácia tak, aby bola dodržaná aspoň základná bezpečnosť cestnej premávky?

občan Hliníka -bohužiaľ


 
Reakcia na príspevokpridané 22.5.2007 18:39:00

- Zamedzenie prejazdu nákladných áut cez Tehelnú ulicu je potrebné riešiť v naviazanosti na vybudovanie inej použiteľnej komunikácie. Riešiť problém presmerovaním nákladných áut cez námestie SNP by vzhľadom na jeho priepustnosť nevyriešilo dopravnú situáciu v obci a záťaž by sa len preniesla do inej časti obce.
- Dopravnú situáciu v obci je potrebné riešiť komplexne, a to cez vypracovanie územnoplánovacej dokumentácie obce (ďalej len „ÚPD“) ktorá sa následne premietne do praktických krokov spočívajúcich v jej realizácii.
- ÚPD bude vypracované a schválené do 30.11.2007, o čase, kedy sa k ÚPD budú môcť vyjadriť občania budeme v dostatočnom časovom predstihu informovať.

Mgr. Dušan Antal, starosta obce


 
pridané 11.5.2007 09:22:51

Hrozná stránka

Nemyslím si, že táto stránka je až taká hrozná. Určite je dosť možností, ako ju zlepšiť, ale až také strašné to nie je. Uvítal by som aj aj viac foto - či už z obce, alebo z jednotlivých akcií... Začiatky sú ťažké :o) Úspech je to, že vôbec nejaká stránka existuje. Skôr by som uvítal nejaké fórum on-line.

Michal


 
pridané 8.5.2007 08:40:07

co z chodnikmi?

som rodeny hlinican.chodim po tejto dedine uz najake tie roky ale stav a bezpecnost nasich chodnikov v obci je na zaplakanie.prosim vas bude sa s tym nieco robit?mam taky dojem ze pred volbami sa uz nieco zacalo realizovat a co teraz !! budeme potom nariekat az sa stane nico tragicke lebo stav chodnikov v obci je katastrofalny,potom uz bude neskoro.prosim kompetentnych aby to uz zacali konecne riesit.dakujem

roman


 
Reakcia na príspevokpridané 22.5.2007 18:36:26

Súhlasím s tým, že v posledných rokoch sa stav chodníkov zanedbal a je veľmi zlý. Napravenie tohto nevyhovujúceho stavu je jednoznačne jednou z priorít. Pre vysvetlenie ďalej uvádzam niektoré skutočnosti týkajúce sa rekonštrukcie chodníka na Kamenárskej ulici v minulom roku, ako i spôsob, ktorým sa bude realizovať rekonštrukcia chodníkov v nasledujúcom období.

- Rekonštrukcia chodníka ktorá sa realizovala v roku 2006 na Kamenárskej ulici stála 933 219,-Sk, v rozpočte pre rok 2006 však už bolo na chodníky v čase prác k dispozícii len 600 000,-Sk a suma vo výške 333 214,-Sk musela byť uhradená z tohtoročného rozpočtu, čo predstavuje cca 1/3 nákladov, a teda aj o túto čiastku zostalo v rozpočte pre rok 2007 menej finančných prostriedkov pre použitie v roku 2007.
- V tomto roku plánujeme ukončiť chodník na križovatke Kamenárskej ulice a Potočnej ulice,
- Prostriedky na rekonštrukciu chodníkov chceme získať z príslušného operačného programu zaradeného v rámci Národného strategického referenčného rámca SR na roky 2007 až 2013. Výhodou financovania investičných projektov prostredníctvom „eurofondov“ je, že na realizáciu postačuje 5 % spolufinancovanie zo strany obce, takže na projekte s nákladom 10 000 000,-Sk sa obec zúčastňuje vlastnými prostriedkami vo výške 500 000,-Sk, ku ktorým je potrebné pripočítať sumu za vypracovanie projektovej dokumentácie a vypracovanie samotného projektu ktorý sa bude podávať na základe výzvy. Aj ambíciou vlády SR je zvýšiť rozsah čerpania „europeňazí“ ktorý bol počas predchádzajúceho strategického referenčného rámca nedostatočný.
- Prvé výzvy na podávanie projektov sa očakávajú na jeseň tohto roka, pričom je ale možné, že výzva na podanie projektu zameraného na rekonštrukciu chodníkov v obciach nebude medzi prvými a príde až v roku 2008. Pre možnosť získať peňažné prostriedky z „eurofondov“ sa budú v každoročnom rozpočte viazať finančné prostriedky.

Mgr. Dušan Antal, starosta obce


 
pridané 3.5.2007 07:19:19

Práca poslancov

Nedá mi, aby som sa nespýtal, aká je náplň našich poslancov. Od volieb ubehlo už takmer 5 mesiacov a ja mám pocit, že poslanci sa nám nejako "vytratili". Nemohli by ste nás informovať na tejto stránke, čo pripravujú, kde sa s nimi môžeme stretnúť a pod.?

občan


 
pridané 21.4.2007 20:38:54

Hrozná stránka

Táto stránka je hanbou celej obce. Povedzte mi načo ste robily stránku keď tu nič nieje. Jedna fotka kostola. Kto už si ju zapne tak by chcel aj niečo vidieť. Nejaká inzercia. povedzme, že by ste mohli pridávať fotky, mohlo by tam byť aj 100 fotiek nech ľudia vidia čo je v obci. Ale podľa tejto stránky sa dozvedia kedy bude zber odpadu a že tu máme kostol. Buď ju zrušte, alebo nech sa niekto o stará. Šport len futbal. Bez fotiek. Máme hokejbal, nové ihrisko volejbal pin pong. Proste je odpad internetových stránok. Nejaká súkromná erotická stránka má väčšiu hodnotu táto stránka. Kliknem o mesiac a nechám sa prekvapiť.

Ibrahim Maiga


 
pridané 20.4.2007 07:44:28

Naša mládež

„Čo ideme robiť?“ je tradičná otázka v skupine mladých ľudí, ktorí sa práve vybrali von. Máme dostatok výberu ako tráviť svoj voľný čas? Kultúrne a spoločenské vyžitie mladých ľudí je dosť dôležitou súčasťou nášho života...
V praktickom živote to vyzerá asi tak, že sa mladí stretnú v krčme a pri druhom pive sa sami seba pýtajú: „Čo budeme dnes robiť?“ - To znamená, či budeme sedieť iba v tejto krčme, alebo pôjdeme do krčmy pár metrov ďalej...
Na druhej strane, uvedomujeme si, že mladí skutočne nemajú po večeroch čo robiť? Šport sa možno krivkajúco rozvíja, ale kde je kultúra?
A na koniec, nie sú tie všetky zatracované deti len zrkadlom svojich rodičov? (Možno aj pokriveným...)
Mladí poďte do diskusie – čo by ste navrhli na trávenie svojho voľného času? Šport?... Kultúra?... Alebo ste spokojní s krčmou?... Prípade výherným automatom?...

Tiežmladý


 
pridané 30.3.2007 07:39:05

Kedy to spustíte?

1. Zaujímalo by ma, kedy začnete odpovedať na otázky, ktoré Vám zasielajú občania do tejto rubriky?
2. Neplánujete v budúcnosti prijať VZN, alebo nejaké iné, ktoré by riešilo problémy parkovania áut na sídliskách (trávniky) a tiež jazdenie nákladných áut a autobusov - komunikácie na sídliskách nie sú prispôsobené na jazdu napr. TATRY plne naloženej kameňom... A keď takéto nariadenie prijmete, ako budete sledovať jeho dodržiavanie? Ja by som navrhoval aj pokuty.

Milan


 
pridané 22.3.2007 16:41:33

Parkovisko

Ide sa pokračovať vo výstavbe chodníkov?

Miro Ivan


 
Položky 771-779 z 779

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

Obecná knižnica - link

Počasie v Hliníku nad Hronom

Jedálny lístok - Školská jedáleň

webygroup
ÚvodÚvodná stránka