Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Oficiálna stránka obce Hliník nad HronomHľadať
 
 

Námety občanov

Vzhľadom k tomu, že v príspevkoch sa čoraz častejšie objavujú osobné invektívy, ktoré neriešia daný problém, nesmerujú ku skvalitneniu života občanov, ale vyhrocujú vzájomné vzťahy medzi spoluobčanmi, budú „Námety občanov“ podliehať nasledovným pravidlám: 1. Prispievať môžu len REGISTROVANÍ užívatelia web stránky, ktorí budú mať registráciu s povolením najvyššej úrovne. K tomu je potrebné vykonať kompletnú registráciu t.j. vyplnenie údajov (meno, priezvisko, adresa). Po úspešnej registrácii pridelí administrátor webovej stránky príslušnú úroveň užívateľa do 24 hodín od registrácie. Úroveň prideľuje administrátor podľa rozsahu registračného formuláru. Chceme upozorniť, že pri zobrazení príspevku, bude uvedená len prezývka( v prípade, že bude uvedená), NIE MENO a PRIEZVISKO ak to prispievateľ sám nenapíše.
2. Zverejňované budú len príspevky týkajúce sa samosprávy, problémy občanov a ich návrhy, ktoré sú v kompetencii riešenia samosprávy obce, smerujúce ku skvalitneniu života v našej obci. Zároveň nebudú zverejňované príspevky, v ktorých dochádza k výmene názorov medzi občanmi.
3. Za obsah, charakter a povahu zverejneného príspevku zodpovedá jeho autor

Námety občanov smerujúce ku skvalitneniu života v obci

pridané 6.8.2013 21:29:43

Rekonštrukcia námestia v obci

Dobrý deň! Chcela by som sa Vás spýtať, či pri rekonštrukcii námestia v našej obci nebola naplánovaná aspoň jedna fontána, ktorá by poskytovala ľuďom, prechádzajúcim cez rozpálené námestie, príjemné osvieženie. A z toho pramení ďalšia otázka, či sa neuvažuje o vysťahovaní rómskych spoluobčanov z námestia... aj z historických záznamov všetkých obcí a miest je známe, že námestia osídľovali VÁŽENÍ obyvatelia obce: richtár, doktor, lekárnik, pekár, učiteľ, zástupca cirkvi, funebrák, poštár a remeselníci, a samozrejme obchodníci so svojimi obchodíkmi. Nie som rasistka, no myslím si, že tejto menšine (či už väčšine?!) neprináleží bývať v centrálnej časti obce! Vedela by som si potom predstaviť námestie po menších, či väčších opravách fasád, už existujúcich domčekov... Ďakujem!

Evita


 
Reakcia na príspevokpridané 2.12.2013 20:50:58

Pri spracovávaní podkladov k rekonštrukcii Námestia sme spočiatku s fontánou uvažovali, vzhľadom k tomu, že Námestie je pretnuté komunikáciou III. triedy neposkytuje z hľadiska priestorového dostatok miesta pre fontánu a uprednostnili sme vybudovanie parkovacích miest a zelene, Ideálne miesto by bolo v časti kde sa nachádza reštaurácia Katarína ale tá je v súkromnom vlastníctve. Pokiaľ ide o ďalšiu časť otázky, obec je pri výkupe domov limitovaná finančnými možnosťami, preto sme k tejto alternatíve zatiaľ nepristúpili.

Mgr. Dušan Antal - starosta obce


 
pridané 4.8.2013 17:31:10

facebook

precitajte si facebook stranku....kolko je tam staznosti ohladne poskodzovania majetku a kradezi...na tych poristahovalcov v Pavilone opic...a poslite ich prec z nasej obce.

https://www.facebook.com/groups/281319665925/10151776847270926/?ref=notif¬if_t=group_comment_reply


 
Reakcia na príspevokpridané 2.12.2013 20:51:52

Obec sa snažila vytvoriť predpoklady na získanie budovy do vlastníctva po jej prerobení na nájomný bytový dom. Súčasní vlastníci však predaj budovy odmietli a radšej znížili počet ubytovaných v predmetnej budove.

Mgr. Dušan Antal - starosta obce


 
pridané 4.8.2013 17:06:33

palo a jeho zbytocna reakcia

Ze davnejsie sa hovorilo o tom ze je jeden pan ochotny poskytnut obci pozemok na taketo vyuzitie ...no a mali prebiehat nejake rokovania o tom ...tak som chcel vediet v akom je to stadiu riesenia

jozef


 
pridané 4.8.2013 16:51:24

Motocrossová trať

Ja by som sa chcel tiež spýtať že či sa stým už niečo robí, mám tiež motorku a veľmo nerád sa hádam s ľudmi že im vrčím popod okná a plaším zver v lese. Mohlo by sa vyznačiť nejaké územie najlepšie za kalváriou kde mi chlpaci čo máme oto záujem (je nás až až) by sme si už nejak upravili terén a hlavne mali kludné svedomie že nikomu nelezieme na nervy! a máme svoj priestor na hobby :)

Mates


 
pridané 4.8.2013 09:23:09

Reakcia na motokrorosovú trať

Chcem sa len opýtať Jozefa, čo so svojim príspevkom chcel povedať.

Palo


 
pridané 3.8.2013 12:30:29

Kalvária

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či OU má nejaký plán ako "zrevitallizovať" časť pod Kalváriou. Chodníky na viacerých uliciach sú zdevastované, nedá sa tadiaľ chodiť ani pešo a nie to ešte s kočíkom. Niekde chodníky chýbajú úplne. Keď prechádzam touto časťou obce, tak mám pocit, že vôbec nepatrí k starej časti obce, kde sa rekonštruuje o 106 (chodníky, ulica SNP). Tiež by som sa chcela opýtať, či sa bude na Kalvárií robiť detské ihrisko vhodnejšie aj pre malé deti (do 3 rokov). Síce sú v areály školy hojdačky, ale tie sú zamknuté a pre menšie deti nevhodné. Nedalo by sa na úkor areálu školy (ktorý je dosť veľký) zo strany na Školskej ulici, urobiť zónu oddychu? Odstrániť na krátkom kúsku plot, dať tam lavičky, pieskovisko a maličkú šúchalku? Myslím si, že na Kalvárií, žije veľa detí a mamičiek, ktoré by to ocenili. Ďakujem za odpoveď.


 
Reakcia na príspevokpridané 2.12.2013 20:53:03

Áno, v posledných rokoch sa „na druhej strane cesty“ realizovali významné investičné akcie, ku ktorým treba prirátať aj rekonštrukciu MŠ, ZŠ, ČOV a dobudovanie kanalizácie. Rovnako ako v rodine po veľkých výdavkoch nastúpi sporivejšie obdobie, tak to platí aj v obecnej pokladnici. Pokiaľ ide o chodníky verím, že už v budúcom roku bude do nich v časti Pod kalváriou investovaných cca 34 000 € (t.j. 1 mil. Sk). V rámci projektu pozemkových úprav je snaha obce získať do jej vlastníctva pozemky nad Ul. 9. mája práve pre účely vybudovania detského ihriska. Myšlienka využiť časť areálu ZŠ pre vybudovanie detského ihriska ma zaujala a budem o nej hovoriť s vedením ZŠ.

Mgr. Dušan Antal - starosta obce


 
pridané 2.8.2013 10:26:56

Prístrešok na zastávke SAD

Dobrý deň - chcela by som požidať OÚ, či by nebolo možné opäť zriadiť prístrešok pri autobusovej zastávke pri Motoreste na Hôrke. Vždy tam bol, ale keď sa robili úpravy odstránili ho a už nevrátili. Hlavne teraz keď praží slnko nie je príjemné tam stáť, detto v daždi. Tiež zastávka vôbec nie je osvetlená. Tiež by som sa chcela poďakovať za vzornú údržbu chodníka - kosenie, zametanie. Viem, že pri dnešných nákladoch je to náročné, o to viac si to ceníme.

Chmelková Iva


 
pridané 1.8.2013 21:06:04

Kam sa podel Hliník nad Hronom ako slušná a čistá obec?

Súhlasím s pani Dášou Glezgovou! Našu peknú obec devastuje horda neprispôsobilých prisťahovalcov... mizne ľuďom úroda z políčok, mizne nám tu čistota, kľud a pokoj. Z útrob a okolia bytovky sa často ozýva nielen psychický amok labilného chlapca, ale aj iné psychické výlevy ďalších členov menšiny, hlasitá hudba a bujará zábava (a to aj v neskorých nočných a skorých ranných hodinách). Začína stúpať drzosť detí a tínedžerov. Niekoľko takých mladých chodí večer po Hliníku a provokačne, slovne (zatiaľ?!), rýpu do slušných našincov. Máme sa čoskoro báť slobodne chodíť ulicami rodného Hliníka?! Pán Anton Vančo nie je Hliničan, tak ale nech si týchto všetkých nasťahuje do blízskosti svojho obydlia, aby zažil atmosféru týchto "exotov", potom hádam pochopí...

Evita


 
pridané 29.7.2013 11:14:49

Kam sa podel Hliník nad Hronom ako slušná a čistá obec?

Dobrý deň každý deň absolvujem prechádzky po dedine so psom,ale čo sa tu za posledné obdobie deje to je až hnus a človek sa hanbi,že kde to býva. Cestou ku cintorínu pri hlavnej ceste je kopa odpadu vo vreciach nanosili to tam cigani ved sme boli slušná a čistá obec to tu nikdy nebolo porozmýšľajte čo sa s tým dá robiť,aby normálny človek sa tu cítil dobre a bezpečne. Verím ,že nájdete nejaké riešenie pretože ,to tu na niektorých miestach vyzerá ako na LUNIKU.


Ďakujem aspoň za zamyslenie sa nad našou obcou.

Dáša Glezgová


 
pridané 26.7.2013 22:16:19

motocrossová trat

Chcem sa spýtať ako sa pokračuje v tejto veci? zaujíma ma to z toho dôvodu aby sme neplašili polovníkom zver,predsa aj oni maju svoje hobby potom su tam aj turisti,koniari,hubári atd....

jozef


 
Položky 61-70 z 779

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

Obecná knižnica - link

Počasie v Hliníku nad Hronom

Jedálny lístok - Školská jedáleň

webygroup
ÚvodÚvodná stránka