Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Oficiálna stránka obce Hliník nad HronomHľadať
 
 

Námety občanov

Vzhľadom k tomu, že v príspevkoch sa čoraz častejšie objavujú osobné invektívy, ktoré neriešia daný problém, nesmerujú ku skvalitneniu života občanov, ale vyhrocujú vzájomné vzťahy medzi spoluobčanmi, budú „Námety občanov“ podliehať nasledovným pravidlám: 1. Prispievať môžu len REGISTROVANÍ užívatelia web stránky, ktorí budú mať registráciu s povolením najvyššej úrovne. K tomu je potrebné vykonať kompletnú registráciu t.j. vyplnenie údajov (meno, priezvisko, adresa). Po úspešnej registrácii pridelí administrátor webovej stránky príslušnú úroveň užívateľa do 24 hodín od registrácie. Úroveň prideľuje administrátor podľa rozsahu registračného formuláru. Chceme upozorniť, že pri zobrazení príspevku, bude uvedená len prezývka( v prípade, že bude uvedená), NIE MENO a PRIEZVISKO ak to prispievateľ sám nenapíše.
2. Zverejňované budú len príspevky týkajúce sa samosprávy, problémy občanov a ich návrhy, ktoré sú v kompetencii riešenia samosprávy obce, smerujúce ku skvalitneniu života v našej obci. Zároveň nebudú zverejňované príspevky, v ktorých dochádza k výmene názorov medzi občanmi.
3. Za obsah, charakter a povahu zverejneného príspevku zodpovedá jeho autor

Námety občanov smerujúce ku skvalitneniu života v obci

pridané 12.9.2013 11:32:05

Lunik IX

Chcela by som sa pýtať,čo je na tom pravdy,že "naši skvelý spoluobčania" z tzv.Lunika IX by sa mali do konca septembra odsťahovať?Ďakujem za odpoveď.
Eva


 
Reakcia na príspevokpridané 2.12.2013 20:38:43

Pokiaľ ide o vašu otázku dovolil som si ju spojiť s otázkou o nájomných bytoch. Jedným zo spôsobov ktorými sme chceli riešiť daný problém resp. problémy bola i snaha obce zabezpečiť odkúpenie predmetnej budovy a jej prerobenie na nájomné byty. Bohužiaľ táto snaha obce zatiaľ nenašla pochopenie u vlastníkov „internátu“

Mgr. Dušan Antal - starosta obce


 
pridané 4.9.2013 15:16:22

Spomalovací retardér

Chcela by som Vás poprosiť v mene viacerých rodičov,či by nebolo možné umiestniť pred Základnú školu spomalovací retardér na cestu pred školou kvôli bezpečnosti detí, nakoľko som už bola svedkom neprispôsobilej jazdy niektorých vodičov v čase keď idú deti do školy a aj zo školy. Ďakujem :)

Nika


 
Reakcia na príspevokpridané 2.12.2013 20:46:55

Vzhľadom na charakter predmetnej komunikácie, ktorá zvádza vodičov k rýchlej jazde bude umiestnenie retardéra zrejme potrebné a realizovalo by sa až v jarných mesiacoch nasledujúceho kalendárneho roka

Mgr. Dušan Antal - starosta obce


 
pridané 31.8.2013 23:19:26

najomne byty

tie najomne byty co spominala pani jana by bol uplne super napad chcem sa aj ja osamostatnit ale nieje kam ist byvat keby sa zrusila ubytovna a prerobila na jedno dvojizbovr byty to by bolo najlepsie je vela mladych ludi ktory chcu byvat sami ale nieje kde verim tomu ze o najomne byty by bol velky zaujem

peter


 
pridané 26.8.2013 22:33:55

nové mólo !

Dobrý deň,

chcem sa opýtať ,načo vlastne bolo dobré vykopať jamu pod lodenicou ,keď nikto s kompetentných sa nevie postarať ani len o základnú elementárnu údržbu .Jej súčasný stav je na zaplakanie a slúži akurát na rozmnožovanie komárov.
Myslím, že prostriedky vynaložené na jej vykopanie sa mohli skôr využiť na častejšie pokosenie a čistenie okolia lodenice a potom by sa tam snáď objavil aj nejaký vodák.

Marián


 
Reakcia na príspevokpridané 2.12.2013 20:47:37

Snahou bolo vytvoriť nové „prístavisko“ pre vodákov. Nie každý zámer sa na prvýkrát vydarí, ale verím, že po úpravách sa nám aj „mólo“ podarí dať do stavu, keď bude zapadať do prostredia okolo lodenice.

Mgr. Dušan Antal - starosta obce


 
pridané 21.8.2013 00:21:59

Rušenie nočného kľudu

Chcela by som Vás milí poslanci a hlavne Vás pán starosta poprosiť, aby ste vyriešili rušenie nočného kľudu v okolí „Závodného klubu“.

Odkedy ho obec dala do prenájmu sme my Vaši voliči obťažovaní neustálim hlukom, hlasnou hudbou z otvorených okien , krikom a koľko krát aj nadávkami aj po 10:00 hodine a to počas celeho týždňa keď sa bežný pracujúci človek túži vyspať do práce.
Za promptné vybavenie dakujem

občan


 
Reakcia na príspevokpridané 2.12.2013 20:40:01

Na žiadosť nájomníka klubu tento ukončí svoju činnosť v tomto kalendárnom roku.

Mgr. Dušan Antal - starosta obce


 
Reakcia na príspevokpridané 21.8.2013 12:26:19

Prevádzkovateľ reštauračnej časti "Klubu" na ul. Sovietskej amády 355 bol ihneď po sťažnostiach občanov kontaktovaný a upozornený na povinnosť dodržiavať zatváracie hodiny v podniku. Rovnako bol upozornený na rušenie nočného pokoja po 22.00 hod. Na základe tohto upozornenia bola zo strany prevádzkovateľa prisľúbená okamžitá náprava.

Mgr. Dušan Antal- starosta obce


 
pridané 19.8.2013 08:44:44

KLUB

Dobry den, byvam na strojarskej ulici a kazdu noc nemozem spat kolli hluku s prevadzky KLUB, pravidelne tam par vyrastkov huka az do rana, nedalo by sa dohliadnut na otvaracie hodiny aby tam bol o desiatej klud?

Jozef


 
pridané 13.8.2013 03:50:05

Evitina fontana na namesti

napad je to pekny, urcite by fontana skraslila namestie...ale presne viem ako to dopadne..ako s tymi lavickami okolo Katariny, ako s Pavilonom opic {byvaly internat}...
Z fontany si nasi "spoluobcania" spravia verejne sprchy a do par dni bude zdevastovana a znecistena.

Jozo


 
pridané 8.8.2013 14:06:36

prístupový chodník k MŠ

Tiež by ma zaujímalo, čo znamená v najkratšom čase. Nakoľko podobný problém sa tu už spomínal a doposiaľ bez odpovede. Skopírované momentálne zo str. 47: pridané 20.5.2009 19:51:33
prístup do materskej školy

chcel by som sa opýtat kompetentných ,či uvažovali do budúcna vytvorit vhodnejší prístup do MŠ napr. bezbariérový. Pre mamičky s kočíkmi,starších ludí a pre malé deti je nevhodný nielen v letných mesiacoch ,ale hlavne v zime.Je tam predsa dost miesta na vytvorenie vhodnejšieho prístupu pre naše deti a spoluobčanov,alebo budeme čakat na nejaký úraz a potom sa veci začnú riešit? Prosím o odpoveď

rodič a občan Hliníka nad Hronom

V roku 2009 sme sa na nevhodný prístup do MŠ sťažovali aj osobne a bolo nám povedané, že máme použiť vchod od ulice J. Švermu. Ten však, ak mám správne informácie, býva zatvorený z dôvodu, že pri ňom parkovali autá a spôsobovalo to vraj problémy rozvozu stravy do MŠ. Navyše sa z tejto strany nedá vojsť do budovy MŠ, ale muselo by sa prechádzať úzkou podstienkou alebo cez trávnik. Pri rekonštrukcii MŠ sa mal vytvoriť podľa projektu bezbariérový prístup k MŠ z tejto strany, bohužiaľ, nestalo sa. Prečo? Mimochodom, podobný príspevok ako tento bol zaslaný hneď po vašej prvej otázke v tomto roku, ale doposiaľ nebol uverejnený. Možno niekomu prekáža, že by sa ľahko ukázalo, ako dlho trvá to "v najkratšom čase". Momentálne už vyše 4 roky!

rodičia detí z MŠ


 
Reakcia na príspevokpridané 3.12.2013 07:43:24

Bezbariérový prístup do MŠ nie je možné vybudovať tak jednoduchým spôsobom, ako sa pôvodne uvažovalo(nájazdové pásy). Nakoľko stavba si vyžaduje rozsiahlejšiu investíciu, realizácia môže byť najskôr v jarných mesiacoch nasledujúceho kalendárneho roka. Bezbariérový prístup môže byť vybudovaný dvoma spôsobmi. Prvým je umožniť rodičom detí chodiť do areálu MŠ cez bránu od ulice J.Švermu, kde však nie je vybudované parkovisko a ani prístupový chodník poza budovu. Druhým spôsobom je odstránenie svahu na pravej strane jestvujúceho schodiska a následné vybudovanie bezbariérového prístupu tak, aby mamičky s kočíkmi mohli ísť až k hlavného vchodu. S týmto krokom bude súvisieť aj vybudovanie prístrešku pre kočíky, príp. bicykle. Verím, že v budúcom roku sa podarí realizovať jeden z vyššie uvedených návrhov a skvalitniť aj takýmto spôsobom služby občanom.

OcÚ


 
pridané 8.8.2013 13:11:24

Nájomné byty

Prosím vás neplánujete výstavbu nových nájomných bytov? Nikde sa tu nedá zohnať prenájom a ak aj áno je dosť drahý. Myslím že by sa to osvedčilo. Dosť ľudí je nútených odísť bývať preč keďže tu sa ubytovať nedá. V Dolnej Ždani majú až 3 nájomné bytovky a nemajú ani polovicu obyvateľov ako naša obec. A tu je len jedna bytovka a aj tá vždy plne obsadená. Žije tu dosť mladých rodín ktoré by sa chceli osamostatniť. Za reakciu ďakujem.

Jana


 
pridané 7.8.2013 11:09:59

Prístupový chodnik ku skolke

Dobrý deň,

Zaujímalo by ma čo u Vás znamená v čo najkratšom čase??? Lebo do dnešného dňa sa nič nezmenilo


Vaša odpoveď z 19.4.2013

Máte pravdu, a v čo najkratšom čase zrealizujeme na stávajúcom schodisku bezbariérový prístup.

Miro


 
Položky 51-60 z 779

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

Obecná knižnica - link

Počasie v Hliníku nad Hronom

Jedálny lístok - Školská jedáleň

webygroup
ÚvodÚvodná stránka