Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Oficiálna stránka obce Hliník nad HronomHľadať
 
 

Námety občanov

Vzhľadom k tomu, že v príspevkoch sa čoraz častejšie objavujú osobné invektívy, ktoré neriešia daný problém, nesmerujú ku skvalitneniu života občanov, ale vyhrocujú vzájomné vzťahy medzi spoluobčanmi, budú „Námety občanov“ podliehať nasledovným pravidlám: 1. Prispievať môžu len REGISTROVANÍ užívatelia web stránky, ktorí budú mať registráciu s povolením najvyššej úrovne. K tomu je potrebné vykonať kompletnú registráciu t.j. vyplnenie údajov (meno, priezvisko, adresa). Po úspešnej registrácii pridelí administrátor webovej stránky príslušnú úroveň užívateľa do 24 hodín od registrácie. Úroveň prideľuje administrátor podľa rozsahu registračného formuláru. Chceme upozorniť, že pri zobrazení príspevku, bude uvedená len prezývka( v prípade, že bude uvedená), NIE MENO a PRIEZVISKO ak to prispievateľ sám nenapíše.
2. Zverejňované budú len príspevky týkajúce sa samosprávy, problémy občanov a ich návrhy, ktoré sú v kompetencii riešenia samosprávy obce, smerujúce ku skvalitneniu života v našej obci. Zároveň nebudú zverejňované príspevky, v ktorých dochádza k výmene názorov medzi občanmi.
3. Za obsah, charakter a povahu zverejneného príspevku zodpovedá jeho autor

Námety občanov smerujúce ku skvalitneniu života v obci

pridané 28.10.2013 12:59:09

Pravidelné výpadky el. energie.

Chcem sa opýtať takto verejne, pretože to zaujíma mnohých našich spoluobčanov, čo alebo kto spôsobuje minimálne raz za deň pravidelné výpadky el. energie?

Ján S.


 
Reakcia na príspevokpridané 12.11.2013 08:59:35

Dňa 28.10.2013 bol odoslaný list, v ktorom sme žiadali dodávateľa elektrickej energie SSE Žilina o preverenie krátkodobých výpadkov v našej obci. Ihneď ako bude známe stanovisko spoločnosti, budeme občanov informovať.

OcÚ


 
pridané 25.10.2013 14:15:57

Cesta

Chcem sa opítať že kedy spravite cestu na ulici KOPANIČNÁ pri gabovi už robiťe len na KOPANIČNEJ stale nič ... je to len hamba hlinika ... moje auto už bolo kvoli zlej ceste v oprave , ked chu ist deti na korčiliach na bicykloch či už na nie čom inom cele to vrzga je to priam hrôza ... HAMBA

Anonim


 
Reakcia na príspevokpridané 2.12.2013 20:18:35

Vo vzťahu k rekonštrukcii cesty na Kopaničnej ulici sa najskôr uvažovalo len s tým, že bude položený nový asfaltový koberec. Po diskusiách na túto tému bolo skonštatované, že je potrebné odstrániť stávajúci panelový podklad, tento vyhodiť a až následne položiť asfaltový koberec. Uvedené má zásadný vplyv aj na cenu realizácie. O niekoľko málo týždňov sa bude schvaľovať rozpočet obce na rok 2014, odpoveď dá až schvaľovanie výdavkových titulov na nasledujúci rozpočtový rok.

Mgr. Dušan Antal - starosta obce


 
pridané 24.10.2013 12:11:22

Hlinická kanalizačná.

Vytvorili ste Hlinickú kanalizačnú, s.r.o. so 100% vlastníkom Obec Hliník nad Hronom. Prosím vás, kedy bolo výberové konanie na obsadenie konateľa spoločnosti?

Jana M.


 
pridané 22.10.2013 10:49:01

Parkovanie v parku.

Prešiel rok, a za túto dobu ste mi neboli schopní odpovedať na otázku prečo parkujú motorové vozidlá v parku a nie na parkovisku vzdialenom len desať metrov? Vyhovárali ste sa na zložité právne vzťahy, ale ani tie ste nevysvetlili, čo sa za tým skrýva? Zdôrazňujem, že autá, ktoré vchádzajú do parku ohrozujú naše deti!!! Presvedčte nás, že vám to nie je ľahostajné!!!

Mária


 
pridané 10.10.2013 11:08:24

Prístrešok a osvetlenie

Dobrý deň, cca pred mesiacom som sa pýtala na osvetlenie a vybudovanie (obnovenie) prístrešku na zastávke "Hôrka" pri PHS Strojárňach. Nedostala som žiadnu odpoveď. Preto by som znovu chcela poprosiť za všetkých dochádzajúcich, či by sa niečo nedalo v tejto veci urobiť. Skutočne tam nesvieti žiadne svetlo od motorestu až po vrátnicu a na zastávke pri motoreste nie je prístrešok. Ďakujem za odpoveď .

Chmelková Iva


 
Reakcia na príspevokpridané 2.12.2013 20:42:38

Pokiaľ ide o vybudovanie prístrešku a osvetlenia na zastávke Hôrka resp. na križovatke pri benzínovej stanici iniciujeme v zimných mesiacoch rokovania so správcami komunikácie III. triedy a I. triedy a v spolupráci s nimi sa pokúsime nájsť riešenie tak ohľadne umiestnenia „prístrešku“ ako aj zabezpečenia finančných prostriedkov na realizáciu.

Mgr. Dušan Antal - starosta obce


 
pridané 8.10.2013 16:43:22

neprispôsobiví

Dobrý deň,
chcem sa opýtať kedy už KONEČNE vyriešite problém v bytovke na Pekárenskej ulici, v ktorej ešte stále musíme znášať neprispôsobivých občanov, ktorí ani nemajú platnú nájomnú zmluvu a obťažujú nás svojím neprístojným správaním a veľmi zlým vplyvom na naše deti. Pýtam sa čo obec urobila, aby nás, vašich voličov už KONEČNE zbavila tohto problému a ako nám chcete pomôcť. A skúste sa zamyslieť nad tým, kto je tu diskriminovaný!

vaši voliči


 
Reakcia na príspevokpridané 2.12.2013 20:37:19

Keďže ste nekonkretizovali o kom hovoríte uvádzam, že voči jednému z nájomcov bola podaná žaloba o vypratanie na súd, ktorej súd vyhovel a rozhodol o vypratané. Vzhľadom k tomu, že žalovaný nájomca podal opravný prostriedok bude konanie pred súdom pokračovať.

Mgr. Dušan Antal - starosta obce


 
pridané 3.10.2013 07:47:49

osvetlenie na zastávke

Chcem sa spýtať na osvetlenie zastávky na križovatke, či by bolo možné ho sfunkčniť - v ranných a večerných hodinách je zastávka celkom v tme. Neďaleká benzínová pumpa osvetlenie nepokrýva. A tiež, či tieto zastávky tiež plánuje obec upraviť tak ako v dedine, resp. k nim vybudovať adekvátne chodníky. Momentálne tam nie sú žiadne chodníky a dostať sa k priechodu pre chodcov je často cez veľké diery plné vody a prachu pomedzi autá odbáčajúce na Žiar priam nemožné bez ujmy. Ďakujem za odpoveď.

Lucia K.


 
pridané 25.9.2013 13:59:28

Osvetlenie

Prosím vás, vypnutie osvetlenia v pôvodnej časti obce v noci z 24.9.13 do 25.9.13 to zámer v rámci šetrenia alebo sa vyskytla porucha?

Slavo


 
Reakcia na príspevokpridané 25.9.2013 14:38:01

Podľa dostupných informácií došlo k poruche v rozvodnej skrini vo večerných hodinách 24.9.2013. Z tohto dôvodu nebola možná okamžitá oprava. Dnes bola porucha odstránená pracovníkom obce. Ďakujeme občanom za pochopenie.

OcÚ


 
pridané 25.9.2013 11:51:29

motokrosová trať

chcem sa spítať ako sa rieši vec ohladom motokrosovej trati?

anonim


 
Reakcia na príspevokpridané 2.12.2013 20:41:15

V súčasnosti prebieha proces schvaľovania zmien a doplnkov ÚPD obce, ktorý bude ukončený na prelome mesiacov február, marec 2014, Jedným z návrhov na zmenu je i vyčlenenie územia na ktorom by bolo možné zrealizovať motokrosovú dráhu. V tejto súvislosti je ale potrebné zdôrazniť, že rozhodujúci bude súhlas vlastníka pozemku, ktorý bude v zmysle ÚPD možné použiť na uvedený účel (v prípade schválenia). Obec sama vhodný pozemok pre tento účel v súčasnosti nevlastní.

Mgr. Dušan Antal - starosta obce


 
pridané 24.9.2013 10:09:56

Chcem sa pridať k Nike,to čo sa ráno deje pred ZŠ, je niečo neskutočné a to ešte v zime, ked je odhrnutý len jeden chodník.Na chodníkoch stoja autá a naše deti ich musia obchádza ťpo ceste ,,autobusy pri otáčaní zachádzajú až na chodník,otázka znie ,kadiaľ maju chodiť tie deti, aby sa bezpečne dostali do školy?Nedá sa tam aspon v tom čase postaviť nejaký dozor ako je to v ZH, a ked idu deti do školy riadia premávku na prechode pre chodcov a upozornovat tých rodičov na autách, že chodník je pre peších.Dakujem

Katarína


 
Reakcia na príspevokpridané 2.12.2013 20:45:39

Áno , máte pravdu, verím, že v spolupráci so ZŠ zabezpečíme Vami navrhovaný dozor, a to tak v čase príchodu detí do ZŠ ako i pre čas ich hromadného odchodu zo ZŠ.

Mgr. Dušan Antal - starosta obce


 
Položky 41-50 z 779

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

Obecná knižnica - link

Počasie v Hliníku nad Hronom

Jedálny lístok - Školská jedáleň

webygroup
ÚvodÚvodná stránka