Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Oficiálna stránka obce Hliník nad HronomHľadať
 
 

Námety občanov

Vzhľadom k tomu, že v príspevkoch sa čoraz častejšie objavujú osobné invektívy, ktoré neriešia daný problém, nesmerujú ku skvalitneniu života občanov, ale vyhrocujú vzájomné vzťahy medzi spoluobčanmi, budú „Námety občanov“ podliehať nasledovným pravidlám: 1. Prispievať môžu len REGISTROVANÍ užívatelia web stránky, ktorí budú mať registráciu s povolením najvyššej úrovne. K tomu je potrebné vykonať kompletnú registráciu t.j. vyplnenie údajov (meno, priezvisko, adresa). Po úspešnej registrácii pridelí administrátor webovej stránky príslušnú úroveň užívateľa do 24 hodín od registrácie. Úroveň prideľuje administrátor podľa rozsahu registračného formuláru. Chceme upozorniť, že pri zobrazení príspevku, bude uvedená len prezývka( v prípade, že bude uvedená), NIE MENO a PRIEZVISKO ak to prispievateľ sám nenapíše.
2. Zverejňované budú len príspevky týkajúce sa samosprávy, problémy občanov a ich návrhy, ktoré sú v kompetencii riešenia samosprávy obce, smerujúce ku skvalitneniu života v našej obci. Zároveň nebudú zverejňované príspevky, v ktorých dochádza k výmene názorov medzi občanmi.
3. Za obsah, charakter a povahu zverejneného príspevku zodpovedá jeho autor

Námety občanov smerujúce ku skvalitneniu života v obci

pridané 2.12.2013 20:28:25

bentonit

plne súhlasím s p. Machálikom a dúfam ,že týmto dáme stopku nekompetentným ,"účelovým" rozhodnutiam ,tak ako v prípade výstavby MVE v katastri našej obce !

marián H.


 
pridané 2.12.2013 14:06:29

Ťažba Bentonitu v Hliníku nad Hronom

Vážený pán starosta, páni poslanci a poslankyňa, Vážený spoluobčania,

obraciam sa na Vás s touto výzvou pretože sa chystá zničenie jedinej výnimočnosti ktorou je Hliník nad Hronom zaujímavý. Takých obcí ako je naša sú na Slovensku tisíce.
Tisíce obcí na Slovensku nie sú ničím zaujímavé iba tým že sú. No Hliník nad Hronom má jednu jedinečnosť a bez preháňania je to celosvetový unikát. Mnoho občanov obce o tom ani netuší, ale v našom katastri rastie rastlina, ktorá je nesmierne vzácna a NERASTIE NIKDE INDE NA SVETE!!!!!! Iba v katastri našej obce. Je to Waldštienia tappnerova. Žiaľ dnes sa bude rozhodovať o tom, či sa naša obec zachová ako kultúrna obec a zabráni zničeniu biotopu tejto rastliny, alebo sa postaví na úroveň takých ľudí ako bol Taliban v Afganistane, ktorý dali strieľať do sôch, chránených UNESCO, ako kultúrne dedičstvo. Preto Vás vyzývam, aby ste dali prednosť zachovaniu tejto jedinečnej rastliny, ktorá u nás prežila od poslednej doby ľadovej pred krátkozrakým ziskom pár jedincov.

Ing.Miloš Machálik


 
pridané 22.11.2013 08:12:56

Rušenie nočného kľudu

Dobrý deň, chcela som sa opýtať, či niekto nevie komu patrí pes, čo celé noci iba šteká. Bývam na Kalvárii a kvôli štekaniu nemôžeme spávať. Už to trvá niekoľko mesiacov, čo pravidelne každú noc tento nevychovaný pes nenechá spať svojich susedov. A ľudia, vám to nevadí, že toto musíte noc čo noc počúvať??????????? Keď už neberiete ohľady sami na seba a svoje zdravie, tak berte prosím ohľady na svojich susedov. Za pochopenie ďakujem

Zdenka


 
pridané 20.11.2013 10:21:32

Hlinická kanalizačná.

Ešte ste mi neodpovedali na môj nasledovný príspevok zo dňa 22.10.2013: "Vytvorili ste Hlinickú kanalizačnú, s.r.o. so 100% vlastníkom Obec Hliník nad Hronom. Prosím vás, kedy bolo výberové konanie na obsadenie konateľa spoločnosti?"


Jana M.


 
Reakcia na príspevokpridané 2.12.2013 20:24:47

Založenie obchodnej spoločnosti Hlinická kanalizačná s.r.o. predchádzala etape realizácia dobudovania kanalizácie v obci a rekonštrukcia ČOV na ktorú nadviazali rozhovory so SVS ako aj SVPS (Veolia) o prevzatí prevádzkovania kanalizácie resp. jej časti a ČOV. Už v tejto etape rokovaní bolo potrebné vybrať osobu, ktorá v prípade prevzatia prevádzkovania, by kontinuálne pokračovala aj v samotnom prevádzkovaní. V tomto čase bol do rokovacieho tímu vybratý Ing. Svrčina, ktorý kontinuálne pokračuje aj vo funkcii konateľa predmetnej spoločnosti.

Mgr. Dušan Antal - starosta obce


 
pridané 14.11.2013 09:12:53

Potocna

Chodim navstevovať znamych na potočnu,ale pri vychadzani z ulice je na parkovisku pred lekarnou vela aut,a cez zlty plot nevidim na cestu,zaoberal sa niekto tym,ze zasahuje do rozhladoveho pola pripojenia stavby na pozemnu komunikaciu a ohrozuje bezpečnost premavky,kto to dovolil postavit takto?

anton


 
Reakcia na príspevokpridané 18.11.2013 21:29:29

Po prečítaní Vášho príspevku som sa bol osobne presvedčiť o Vašom tvrdení, že žltý plot prekáža vodičom vo výhľade pri vychádzaní z Potočnej ulice. Musím konštatovať, že Vaše tvrdenie je nepravdivé a zavádzajúce. Súhlasím, že pri výjazde z Potočnej ulice doľava môže v prípade parkovania automobilov na parkovisku pred lekárňou nastať nie celkom prehľadná situácia, ale v žiadnom prípade vodičom nemôže do zorného uhla zasahovať pri výjazde novo zrekonštruovaný plot po pravej strane.

Ing. Hlinka - OcÚ


 
pridané 6.11.2013 10:16:03

FOTOGRAFIE

Dobrý den, kedy budú aktualizované nejaké dalsie fotografie z obecných podujatí? Dakujem.Kralova


 
Reakcia na príspevokpridané 6.11.2013 10:52:44

Posledná aktualizácia fotografií bola 24.10.2013 v časti fotogaléria pod názvom letecké foto 2013. V prípade, že budú k dispozícii aj aktuálnejšie fotografie zo života obce, budú zverejnené.

OcÚ


 
pridané 5.11.2013 08:57:44

ODPOVEDE NA NAMETY OBCANOV

Dobrý den, chcem sa opýtat či tu už nikto nereaguje na otázky občanov od septembra? To mame my občania chápať ako ignoráciu alebo nezáujem z Vašej strany? Nie velmi dobrá vizitka pre vedenie Obce. Verím ze sa čoskoro vykoná náprava. Dakujem. Halajova


 
pridané 31.10.2013 14:33:02

Poďakovanie

Precitala som si prispevky a som zhrozena z nevdačnosti a arogantnosti niektorich obcanov Maste pravdu.ze nasa obec nikdy takto nevyzerala,ved neboli ani chodniky ani vysadba a cely vzhlad obce treba udrziavat.Vedenie obec,uradu urobilo chodniky udrziava odvoz smeti achod celej obce a sme spokojni ak to niekto dokaze robit bezchybne nech sa prihlasi celym menom POJDEM HO VOLIT.

Maria Zeleznicna 13


 
pridané 30.10.2013 12:46:07

Bioodpad.

Kedy už konečne odveziete bioodpad? Veď mám to už úplne zhnije pred domami. Na obecnej stránke je uvedená kancelária prvého kontaktu, ale tu nikto občanom neodpovedá, neuvažujete o zrušení pracovného miesta a ušetrení financií?

Jozef


 
Reakcia na príspevokpridané 12.11.2013 08:56:03

Vývoz BIO odpadu sa konal podľa harmonogramu 25.10. 2013. Z kapacitných dôvodov nebol zber dokončený v ten istý deň, o čom sme informovali miestnym rozhlasom a oznamom na webovej stránke obce. Technické služby Žiar nad Hronom nám oznámili, že zostávajúcim domácnostiam bude BIO odpad vyzbieraný v pondelok 28.10.2013. Aj napriek snahe TS ZH sa v pondelok nepodarilo vyzbierať všetok BIO odpad. Dnes t.j. streda 30.10. bol všetok BIO odpad odvezený. Za túto situáciu sa Technické služby a.s. ospravedlňujú.

OcÚ


 
pridané 29.10.2013 09:10:51

Oprava osvetlenia.

Prosím Vás o opravu osvetlenia pri mostíku smerom od štadióna, toto osvetlenie nesvieti už asi mesiac a nikoho to nezaujíma. Ďakujem.

Viera


 
Reakcia na príspevokpridané 30.10.2013 20:48:05

Podnet bol odovzdaný kompetentnému zamestnancovi ihneď po Vašom oznámení. Oprava bude vykonaná v priebehu budúceho týždňa. Ďakujeme za informáciu pani Viera.

OcÚ


 
Položky 31-40 z 779

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

Obecná knižnica - link

Počasie v Hliníku nad Hronom

Jedálny lístok - Školská jedáleň

webygroup
ÚvodÚvodná stránka