Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Oficiálna stránka obce Hliník nad HronomHľadať
 
 

Námety občanov

Vzhľadom k tomu, že v príspevkoch sa čoraz častejšie objavujú osobné invektívy, ktoré neriešia daný problém, nesmerujú ku skvalitneniu života občanov, ale vyhrocujú vzájomné vzťahy medzi spoluobčanmi, budú „Námety občanov“ podliehať nasledovným pravidlám: 1. Prispievať môžu len REGISTROVANÍ užívatelia web stránky, ktorí budú mať registráciu s povolením najvyššej úrovne. K tomu je potrebné vykonať kompletnú registráciu t.j. vyplnenie údajov (meno, priezvisko, adresa). Po úspešnej registrácii pridelí administrátor webovej stránky príslušnú úroveň užívateľa do 24 hodín od registrácie. Úroveň prideľuje administrátor podľa rozsahu registračného formuláru. Chceme upozorniť, že pri zobrazení príspevku, bude uvedená len prezývka( v prípade, že bude uvedená), NIE MENO a PRIEZVISKO ak to prispievateľ sám nenapíše.
2. Zverejňované budú len príspevky týkajúce sa samosprávy, problémy občanov a ich návrhy, ktoré sú v kompetencii riešenia samosprávy obce, smerujúce ku skvalitneniu života v našej obci. Zároveň nebudú zverejňované príspevky, v ktorých dochádza k výmene názorov medzi občanmi.
3. Za obsah, charakter a povahu zverejneného príspevku zodpovedá jeho autor

Námety občanov smerujúce ku skvalitneniu života v obci

pridané 22.1.2014 14:54:16

prerábanie bytu na Priehradke

Zaujímalo by nás dokedy ešte bude umožnené prerábať bytovú jednotku pánovi Baraníkovi na Priehradke resp. kto je kompetentný pozastaviť jeho činnosť, nakoľko narúša spolužitie občanov.. Vôbec by sme sa nečudovali keby niekto doniesol papier od lekára, že je už z toho vyslovene " na nervy " a požadoval by náhradu škody za ujmu spôsobenú na zdraví. Jeho prerábanie už nemá konca kraja a neviem kto má ešte síl zo susedov počúvať a tolerovať ( od rána do večera ) denno denné búchanie, vŕtanie, pílenie či brúsenie do panela, ktoré trvá od septembra minulého roka... Ešte nebol ani jeden celý týždeň keby by bol kľud. Ďakujem

Daubnerová


 
Reakcia na príspevokpridané 30.1.2014 21:19:59

Vzhľadom k množiacim sa sťažnostiam vyzveme stavebníka, aby doložil k pracovným nástrojom, ktoré používa doklady preukazujúce, že spĺňajú príslušné hygienické normy(hlučnosť a prašnosť) a súčasne sa písomne obrátime na predsedkyňu SVB 393, či stavebník dodržal pri svojej činnosti interné predpisy SVB 393, ktoré sú záväzné pre všetkých jeho členov.Pre úplnosť uvádzame, že stavebník si vo vzťahu k stavebnému úradu svoje povinnosti splnil a činnosť realizoval na základe príslušného rozhodnutia.

Ocú


 
pridané 12.1.2014 17:30:00

Ťažba Bentonitu v Hliníku nad Hronom

Plne súhlasím s pánom Machálikom! A ešte mi prekáža, že ďalej pokračujú práce v CHKO - v lome, ktorý sa neuveriteľne rozširuje východným smerom. Mám znalosť, že pod Kečkou sa nachádzajú jaskyne. Peniaze z EÚ Fondov by sa mohli použiť aj na ich preskúmanie jaskyniarmi a verím, že na svetlo-sveta sa ukážu v neuveriteľnej kráse! ... tiež verím, že ak v neďalekých Sklených Tepliciach vyviera horúca pramenitá, liečivá voda, nie je vylúčené, že aj neďaleko nás by sa nejaké žriedlo s takouto vodou našlo. Takto, v prospech ostatných ľudí treba prírodu využiť, pre turistiku, relax a oddych, a nie všetko zdevastovať likvidačnými ťažbami, kde už príroda a život NENÁVRATNE zanikne!!! ... a kde si naplní vrecká pár vyvolených! Myslím si, že rozum a srdcia ľudí z Hliníka obmäkčí príbeh rastlinky z doby ľadovej, rastlinky Waldštienia tappnerova.

Evita


 
pridané 7.1.2014 17:38:56

Zápis detí do Mš

Dobrý deň, prosím chcela by som sa informovať kedy sa bude konať zápis detí do Materskej školy? Minulý rok sme to nezaregistrovali tak teraz by som to nechcela prepásť. Ďakujem.

Občan


 
Reakcia na príspevokpridané 8.1.2014 07:59:14

Presný dátum zápisu ešte nie je určený, ale predpokladaný termín zápisu je koncom februára a začiatkom marca. O presnom termíne zápisu budeme informovať v miestnom rozhlase a na webovej stránke obce formou upútavky na úvodnej stránke.

OcÚ


 
pridané 6.1.2014 13:14:49

Kultúrne podujatia

V poslednom období ma v našej obci veľmi potešilo množstvo príjemných kultúrnych akcií, či už to boli adventné koncerty v kvetinárstve Lotos, vynikajúci muzikál Snehulienka a 7 hudobníkov, nádherne pripravený živý Betlehem a naposledy aj Páračky s Makovičkou. Je skvelé, že na všetkých participovali nielen dospelí, ale aj deti a mládež, a že sa takýmto spôsobom tradície, zvyky, kultúra a umenie stávajú neodmysliteľnou súčasťou života všetkých generácií. Ďakujem všetkým zúčastneným (najmä deťom, rodičom a vedeniu DFS Makovička, pedagógom a žiakom SZUŠ...) za to, že investovali svoj čas, nadšenie, energiu a verím, že takto krásne kultúrne to v našej obci bude žiť aj celý rok 2014! Už teraz sa tešíme na tradičnú Zábavu s Makovičkou.

Zuzana


 
pridané 6.1.2014 01:03:35

Páračky s Makovičkou

Chcem poďakovať všetkým, ktorí prispeli k organizovaniu páračiek v našom kultúrnom dome. Moje poďakovanie patrí všetkým mamám a starým mamám, ktoré sa pričinili o pravé domáce koláče a šišky, oteckom, ktorí uvarili dobrý čaj aj varené vínko, pani Kasanovej z Tekovskej Breznice za jej aktívnu účasť – hovorené slovo, ukážku výroby papierových ružičiek aj pripravené tradičné jedlo páračiek v Breznici – varenú kukuricu s makom. O reprodukovanú hudbu sa postaral p. Nemčík a na harmonike nám zahral p. Figuli. Naši mládežníci sa zas zahrali s deťmi v kultúrnom dome spoločenské hry a premenili sálu na Hraník nad Hronom. Ďakujem im, že obetovali svoj voľný čas a dohliadli na deti pokiaľ mamy a staré mamy párali perie v prístavku kultúrneho domu. V neposlednom rade patrí naša vďaka aj p. starostovi, p. Šedivcovej, či p. Šovčíkovi, ktorí sa pričinili o teplo v kultúrnom dome, vyhlasovanie oznamu v miestnom rozhlase, či zapožičanie priestorov kultúrneho domu.

Verím, že v tejto tradícii budeme pokračovať aj na budúci rok, lebo nepopáraného peria nám veru zostalo dosť.

Nabudúce sa možno osmelia prísť aj ďalšie mamy či staré mamy, keď sa k nim donesie chýr o príjemne strávenom dni na páračkách.

Do videnia!

Lýdia Chovancová


 
pridané 29.12.2013 13:51:34

odvoz separovaného odpadu

Kedy je plánovaný najbližší odvoz plastov a papiera?

Peter


 
Reakcia na príspevokpridané 29.12.2013 21:52:52

V najbližších dňoch bude definitívne známy harmonogram zberu komunálneho odpadu a separovaných zložiek v našej obci. Ako náhle bude dodaný zo strany TS Žiar nad Hronom, bude doručený do domácností a rovnako zverejnený na webovej stránke.

OcÚ


 
pridané 27.12.2013 10:13:44

Lampa verejného osvetlenia

Pouličná lampa, osvetľujúca chodník popri záhrade rodinného domu č. 384 sa chystá spadnúť. Netreba čakať až sa tak stane. Je to tak trochu aj vizitka obce pre prechádzajúce autá našou obcou.

Palo


 
Reakcia na príspevokpridané 29.12.2013 21:59:09

Ďakujeme za upozornenie. Vaša pripomienka bude odovzdaná zodpovednému pracovníkovi.

OcÚ


 
pridané 20.12.2013 10:40:31

Poďakovanie

Včera 19.12. sa v kultúrnom dome prezentovala SZUŠ muzikálom Snehulienka a sedem hudobníkov.Srdečná vďaka milí účinkujúci.Podali ste výborné výkony a v tomto predvianočnom zhone to bol balzam na dušu.Veľké poďakovanie patrí i pedagógom ktorí
toto predstavenie so svojimi zverencami pripravili.Želám im v ďalšej práci veľa zdaru a všetkým príjemné prežitie vianočných sviatkov.
Daniela Rozenbergová


 
pridané 10.12.2013 09:16:30

názor

Niektoré otázky p.starostovi nestoja ani za odpoveď.
...proste sa vymažú,ako by ani neboli.

Polakovič Marian


 
Reakcia na príspevokpridané 10.12.2013 10:35:27

Pripomienky, ktoré nebudú podpísané a nebudú spĺňať pravidlá, ktoré sú uvedené pri pridávaní každého príspevku nebudú zverejňované. Nedopatrením sa stalo, že niekoľko dní bol uverejnený príspevok, ktorý nespĺňal uvedené náležitosti a preto bol vymazaný. V prípade, že máte konkrétnu požiadavku, resp. sťažnosť a chcete sa obrátiť priamo na pána starostu, môžete použiť adresu : starosta@hliniknadhronom.sk

OcÚ


 
pridané 3.12.2013 10:09:26

Bentonit

Som tiež proti kladnému vyjadreniu sa k tažbe bentonitu pri Kečke.
Len tak na okraj chcem podotknúť, že ak ku schváleniu projektu dôjde, tak Waldštieniu síce už mať nebudeme ale budeme mať prvenstvo úplne nové: v počte lomov na km štvorcový v CHKO a pri prírodnej rezervácii ! ! !

Zuzana K.


 
Položky 21-30 z 779

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

Obecná knižnica - link

Počasie v Hliníku nad Hronom

Jedálny lístok - Školská jedáleň

webygroup
ÚvodÚvodná stránka