Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Oficiálna stránka obce Hliník nad HronomHľadať
 
 

Námety občanov

Vzhľadom k tomu, že v príspevkoch sa čoraz častejšie objavujú osobné invektívy, ktoré neriešia daný problém, nesmerujú ku skvalitneniu života občanov, ale vyhrocujú vzájomné vzťahy medzi spoluobčanmi, budú „Námety občanov“ podliehať nasledovným pravidlám: 1. Prispievať môžu len REGISTROVANÍ užívatelia web stránky, ktorí budú mať registráciu s povolením najvyššej úrovne. K tomu je potrebné vykonať kompletnú registráciu t.j. vyplnenie údajov (meno, priezvisko, adresa). Po úspešnej registrácii pridelí administrátor webovej stránky príslušnú úroveň užívateľa do 24 hodín od registrácie. Úroveň prideľuje administrátor podľa rozsahu registračného formuláru. Chceme upozorniť, že pri zobrazení príspevku, bude uvedená len prezývka( v prípade, že bude uvedená), NIE MENO a PRIEZVISKO ak to prispievateľ sám nenapíše.
2. Zverejňované budú len príspevky týkajúce sa samosprávy, problémy občanov a ich návrhy, ktoré sú v kompetencii riešenia samosprávy obce, smerujúce ku skvalitneniu života v našej obci. Zároveň nebudú zverejňované príspevky, v ktorých dochádza k výmene názorov medzi občanmi.
3. Za obsah, charakter a povahu zverejneného príspevku zodpovedá jeho autor

Námety občanov smerujúce ku skvalitneniu života v obci

pridané 14.2.2014 15:52:18

Detský Karneval

CHcem sa poďakovať za všetkých rodičov či starých rodičov, za výbornú akciu, akou bol včerajší Detský Karneval, škoda, že nám podmienky neumožnili roztancovať sídlisko pri Klube, kde tento rok chýba Ľadová plocha. NE VA DÍ, touto akciou som si zaspomínala na mladosť a vrátila som sa do čias Štefanských zábav, El-pubu, kam som rada chodievala najprv ako rodáčka z Vyhien a neskôr už ako Občanka našeho malého mestečka Hliník nad Hronom......

Ďa ku je me organizátorom, a najmä pánovi Starostovi, že umožnil usporiadať tak výbornú akciu, už sa teším na Zabíjačku.......

Michala Šimková


 
pridané 12.2.2014 18:49:18

traktor

ked som sa dnes bola preist s detmi popod kalvariu cez ulicu kpt nalepku zostala som zhrozena traktormi ktore tam boli nastavane vsade pochodnikoch pred domom a hlavne na chodniku po ktorom sa vobec nedalo s detmi preist 5 traktorov vrciacich a smradiacich to bol teda zazitok da sa to zariadit aby tam neparkovali

petra


 
Reakcia na príspevokpridané 14.2.2014 10:09:42

V súčasnosti rokujeme s mestom Žiar nad Hronom o spolupráci na úseku zaistenia bezpečnosti v obci Hliník nad Hronom s tým, že cieľom je zabezpečiť stálu službu príslušníkmi Mestskej Polície ZH v našej obci v dňoch pondelok až nedeľa od 16.00 hod do 08.00 hod. Ekonomické analýzy tejto spolupráce by mali byť k dispozícii v nasledujúcom kalendárnom týždni t.j od 17.2. - 21.2.2014. Pokiaľ sa podarí uvedenú spoluprácu zrealizovať, boli by prostredníctvom MsP riešené i takéto situácie. O výsledku rokovania budeme bezodkladne informovať všetkých občanov prostredníctvom webovej stránky obce.

OcÚ


 
pridané 12.2.2014 09:35:46

Výzva k spoluobčanom Obce Hliníka nad Hronom

Vážení spoluobčania,

Ako ste si všimli v posledných dňoch sme dostali do schránok leták od firmy Concept Minerals s.r.o. kde nám sľubujú „skvelú budúcnosť“. Toto je ďalší pokus v poradí už tretí ako nás pripraviť o životné prostredie touto spoločnosťou. Prvý pokus bol keď požiadala obecné zastupiteľstvo k povoleniu ťažby v priestore kde sa nachádzajú celeosvetovo unikátne rastliny. Vzhľadom na túto skutočnosť, ale aj vzhľadom na to o aký druh ťažby sa jedná obecné zastupiteľstvo jednoznačne zamietlo dať kladné stanovisko k akejkoľvek ťažbe bentonitu v katastri našej obce a poverilo starostu obce, aby tento názor zastával a tlmočil aj ostatným. To znamená, že pán starosta má mandát od svojho nadriadeného orgánu, ktorým je obecné zastupiteľstvo, iba na zamietanie akýchkoľvek pokusov o ťažbu bentonitu. Pokiaľ však vyvíja aktivity opačným smerom jedná protiprávne. Aj keď dodatočne na obecných stránkach dementoval toto tvrdenie. Potom by to však znamenalo, že firma Concept Minerals s.r.o. hrubo zneužila meno Obce Hliník nad Hronom, ako aj obecný znak vo svoj prospech. A keď si takto predstavuje začiatok spolupráce pýtam sa čo bude ďalej?
Druhým pokusom bolo získať povolenie na ťažbu od urbáru. Tu podielnici urbáru tak isto kategoricky zamietli tento pokus s tým, že oni sa chcú starať o horu a nie o 50m jamu v ktorej nič nerastie.
Ani toto stanovisko firme Concept Minerals s.r.o. nestačilo a skúša to znovu. Preto prosím všetkých občanov Hliníka nad Hronom, ktorým záleží na životnom prostredí, ktoré bolo dlhé roky ťažko skúšané a zanechalo na nás a hlavne našich deťoch následky v podobe problémov s dýchaním, exémov a iných zdravotných ťažkostí, aby prišli povedať tejto firme na ich stretnutí, že si neželáme v našom katastri žiadnu ťažbu či už bentonitu alebo akéhokoľvek iného prvku. Nepotrebujeme mať zničené okolie obce. Chceme mať aj naďalej možnosť vychádzok do zatiaľ ešte čistej prírody, zbierania húb, rekreačného športu a iných aktivít.

S úctou


Ing.Miloš Machálik


 
pridané 12.2.2014 07:05:15

Chodník

Chodníček k autobusovej zastávke pri zmrzline smer Žiar bol včera plný vody. Pri každom daždi ho bez preskakovania neprejdete. Opraví ho niekto? Ďakujem
Nepíšem o tej skratke tam by sa dalo člnkovať :-)

občan


 
Reakcia na príspevokpridané 14.2.2014 10:14:50

Máte pravdu! V súčasnosti vďaka tomu, že nie je potreba vykonávať zimnú údržbu, pracovníci "Hlinexu" realizujú rekonštrukcie interiérov obecných budov. Vami uvedený problém bude zaradený do nasledujúceho kalendárneho týždňa t.j. od 17.2. - 21.2.2014 a pokiaľ to poveternostné podmienky umožnia, bude daný problém v nasledujúcom týždni odstránený.

Mgr. Dušan Antal - starosta obce


 
pridané 11.2.2014 17:27:41

Bentonit

Rada by som informovala verejnosť, že v okolí Szaboovej skaly sa okrem už avizovanej Valdštajnky našla aj osobitná vzácna populácia jarabiny (rod Sorbus) hybridného pôvodu, ktorú stále skúmajú a ktorá by mohla pridať ďalší dôvod proti ťažbe bentonitu

Daniela Hudecová


 
pridané 10.2.2014 08:20:36

Bentonit

Dobrý deň.
Kde nájdem viacej informácií ohľadne spoločnosti Concept Minerals s.r.o. a jej plánovanej ťažby bentonitu v lokalite našej obce? Zaujímajú ma všetky materiály ktoré v tejto súvislosti sú a predpokladám, že sú k nahliadnutiu.

Ďakujem
Prajem pekný deň.

Ing. Turská Hedviga


 
Reakcia na príspevokpridané 10.2.2014 12:50:23

Bližšie informácie môžete získať 20.februára 2014 o 16.00 hod. v sále KD, kde budú svoj zámer predstavovať predstavitelia firmy Concept Minerals s.r.o..

OcÚ


 
pridané 4.2.2014 20:57:24

osvetlenie križovatky na zastávke pri zmrzline

Nemam otázku, chcem len pogratulovať podakovat za to že sa podarilo osvetliť tento frekventovaný uzol pohybu chodcov a motorvých vozidiel. Možno ak by sa este podarilo osvetliť kusok cesty pod mostíkom popod hlavnú cestu. Možno by stačilo znižiť polohu existujúceho osvetlenia....

Slovacek


 
Reakcia na príspevokpridané 10.2.2014 12:26:25

Pri hlavnej ceste sme nainštalovali na skúšku nové LED svietidlo, ktoré nám bolo poskytnuté od nemenovanej firmy. Pokiaľ sa ukážu kvality nového svietidla, obec bude hľadať finančné prostriedky na postupnú obmenu starších svietidiel.

OcÚ


 
pridané 30.1.2014 12:08:20

údržba ciest a chodníkov

Vážení "obciari" , mňa zaujíma taká otázka, prečo je obec zaskočená zimou, ktorá zavíta na konci januára? včera popadalo trošku snehu, pekne to zmrzlo, tak prečo sa nik nestará o chodníky a cesty? vždy sa čaká na dáke nešťastie? ja som dnes bola na prechádzke s deťmi, a starší syn sa šmykol na lade- podotýkam na chodníku, a že kráčal pekne vedľa mňa s tým, že sa držal kočiara- a zaparkoval to priamo na hlavu s tým, že si rozťal ani nie centimeter od oka, a na líci má škrabance, a vyzerá, že bude aj krásna modrina. takže domov sme išli s hurónskym plačom... a teraz sa pýtam znova- PREČO SA V TEJTO OBCI NIČ NEROBÍ?? teraz na to doplatilo len moje dieťa, a našťastie to nie je až tak strašné, ale čo keby som bola spadla ja a zlomila si nohu? kto by mňa potom ratoval?? ako prídeme k tomu, aby sa obec starala o občanov a hlavne o ich bezpečie a zdravie?

Veronika


 
Reakcia na príspevokpridané 30.1.2014 21:33:16

Úprimne vyjadrujem ľútosť nad zranením Vášho dieťaťa. Bohužiaľ vzhľadom k tomu, že si obec nemôže dovoliť zamestnávať viac ľudí a vzhľadom k rozlohe obce nemôžeme úplne vylúčiť, že nebudú všetky miestne komunikácie opatrené posypom v priebehu krátkeho časového obdobia. Neberte to prosím ako výhovorku, lebo uvedené nič nemení na našej povinnosti minimalizovať vznik situácií, ktoré môžu viesť k úrazu občanov z dôvodu poľadovice.

Mgr. Dušan Antal - starosta obce


 
pridané 28.1.2014 19:00:23

Harmonogram TKO

Dobrý deň chcem sa opýtať kedy bude doručený hatmonogram vývozu TKO do domácností, tak ako to bolo hlásené v obecnom rozhlase .Týždeň ba už aj dva sa minuli a harmongram nám ešte stále nebol doručený.

Jozef


 
Reakcia na príspevokpridané 29.1.2014 08:44:36

Ďakujeme za otázku a veríme, že odpoveď poslúži aj iným občanom. Harmonogram vývozu TKO bol distribuovaný do domácností cca pred 2. týždňami. Z rôznych dôvodov sa mohlo stať, že nie každá domácnosť si vo svojej poštovej schránke našla harmonogram. V prípade, že ktokoľvek z občanov potrebuje harmonogram vývozu TKO na rok 2014 má niekoľko možností:
1) Navštíviť webovú stránku našej obce, vyhľadať PDF súbor na stiahnutie a vytlačiť si ho priamo doma.
2) Zastaviť sa na Obecnom úrade v Hliníku nad Hronom počas stránkových hodín a požiadať o harmonogram.
3) Napísať na emailovú adresu obec@hliniknadhronom.sk a v skratke požiadať o zaslanie harmonogramu emailovou poštou.

OcÚ


 
pridané 24.1.2014 21:38:04

motocross

dobry den

chcel by som sa opytat na moznosti motocrossovej trate v nasej obci, bolo by prijemne sa venovat aj tomuto druhu sportu, futbalovych ihrisk mame pozehnane,tenisove kurty taktiez, a prevadzka motocrossovej trate by bola na pouzivateloch co by na rozdiel od futbalovych ihrisk nepotrebovali take financne investicie na udrzbu.

dakujem

vas volic


 
Reakcia na príspevokpridané 30.1.2014 15:27:07

Vo vzťahu k Vašej otázke zatiaľ nie je možné vyjadriť sa záväzne, a to z toho dôvodu, že ešte neskončil proces schvaľovania zmien a doplnkov platnej ÚPD obce. V rámci tohto procesu bude prirodzene vytvorená možnosť pre všetkých obyvateľov vyjadriť sa k navrhovaným zmenám a doplnkom.

OcÚ


 
Položky 11-20 z 779

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

Obecná knižnica - link

Počasie v Hliníku nad Hronom

Jedálny lístok - Školská jedáleň

webygroup
ÚvodÚvodná stránka