Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Oficiálna stránka obce Hliník nad HronomHľadať
 
 

Informácie pre občanov

Výsledkom realizácie projektu „Kanalizácia a rekonštrukcia ČOV Hliník nad Hronom“ je pripojenie všetkých obyvateľov na kanalizačnú sieť. Novovybudované vetvy verejnej kanalizácie sú vo výlučnom vlastníctve obce Hliník nad Hronom.
Kolaudačné konanie sa začalo dňa 24. mája 2012 a predpokladaný termín prevzatia zrekonštruovanej ČOV od spoločnosti Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť, a.s. do vlastnej prevádzky obce je naplánovaný predbežne na 1. september 2012.
V roku 2012 platia všetci obyvatelia stočné súčasnému prevádzkovateľovi, teda Stredoslovenskej vodárenskej prevádzkovej spoločnosti, a. s. Obec Hliník nad Hronom s týmto prevádzkovateľom však po rekonštrukcii pôvodnú zmluvu o prevádzkovaní ČOV a verejnej kanalizácie vypovedala. Platnosť zmluvy vyprší 31. decembra 2012, pričom dohodu o skoršom ukončení zmluvného vzťahu Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť, a. s. odmieta.
V roku 2013, po ukončení zmluvného vzťahu by sa mali platby stočného od občanov realizovať dvom dodávateľom, ktorými bude Obec Hliník nad Hronom a Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť, a. s. Cena stočného by mala byť približne rovnaká u oboch prevádzkovateľov.
Pre obyvateľov napojených na verejnú kanalizáciu, ktorej prevádzkovateľom je Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť, a. s. sa prakticky nemenia žiadne podmienky. Obyvatelia napojení na verejnú kanalizáciu, ktorej prevádzkovateľom bude Obec Hliník nad Hronom, budú o potrebných krokoch včas informovaní.
Obec ponúka svojím občanom možnosť informovať sa o realizovanom projekte, o rekonštrukcii ČOV a výstavbe verejnej kanalizácie.
Obyvatelia sa v prípade akýchkoľvek otázok môžu obrátiť na kompetentnú osobu na Obecnom úrade Hliník nad Hronom. Ohľadom všetkých otázok a problémov v rámci tohto projektu môžete kontaktovať Ing. Ľubomíra Svrčinu osobne počas úradných hodín alebo telefonicky na čísle 0948 859 779.


 

dnes je: 20.9.2019

meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava

podrobný kalendár

Obecná knižnica - link

Počasie v Hliníku nad Hronom

Jedálny lístok - Školská jedáleň

webygroup
ÚvodÚvodná stránka