Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Oficiálna stránka obce Hliník nad HronomHľadať
 
 

ČOV a verejná kanalizácia

Vážení spoluobčania,

Po generálnej rekonštrukcii čističky odpadových vôd s dobudovaním kanalizácie na celom území obce, pristupuje Obec Hliník nad Hronom k prevzatiu prevádzkovania ČOV ako i tej časti verejnej kanalizácie, ktorá nie je vo vlastníctve Stredoslovenskej vodárenskej spoločnosti, a. s.

Cieľom vyššie uvedenej investície bolo zabezpečiť možnosť pripojiť sa na verejnú kanalizačnú sieť každému subjektu žijúcemu resp. pôsobiacemu na území našej obce, a tiež zabezpečiť riešenie odpadových vôd na úrovni 21. storočia s prioritným cieľom ochrany životného prostredia a rieky Hron.

Proces prevzatia bude realizovaný v dvoch krokoch, keď v prvom kroku obec prevezme ČOV a v druhom kroku, od 1. januára 2013, začne prevádzkovať i časť verejnej kanalizačnej siete nachádzajúcej sa v obci Hliník nad Hronom.

Verím, že kroky, ktoré v tejto oblasti obec realizovala, či v budúcnosti bude realizovať, prispejú i k zlepšeniu starostlivosti o kanalizačnú sústavu, ktorá aj vo svojej pôvodnej časti potrebuje skvalitnenie, predovšetkým s ohľadom na stále častejšie sa vyskytujúce prívalové dažde.

V neposlednom rade bola motívom pre realizáciu uvedenej investície i skutočnosť, že poplatky za vodné a stočné od subjektov, ktorí sú klientmi Obce Hliník nad Hronom, budú použité výlučne na území obce v prospech skvalitnenia života jej obyvateľov. Hodnota realizovanej investície predstavuje sumu viac ako 1,4 mil. €.

 

S úctou

Mgr. Dušan Antal, starosta obce

 


Tento projekt je spolufinancovaný z Kohézneho fondu Európskej únie


 
webygroup
ÚvodÚvodná stránka