Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Oficiálna stránka obce Hliník nad HronomHľadať

Futbalový turnaj o Pohár starostu obce Hliník nad Hronom

V sobotu 24.8.2019 sa na futbalovom štadióne v Hliníku nad Hronom uskutočnil už 9. ročník futbalového turnaja o Pohár starostu obce Hliník nad Hronom. Turnaja sa zúčastňujú pravidelne domáce amatérske družstvá „starých pánov“ a to HOKO-DOKO, TUČNIACI a FOFO. Na úvod bola venovaná symbolická minúta ticha nášmu dlhoročnému spoluhráčovi z mužstva HOKO-DOKO Martinovi Švecovi, ktorý nás tento rok náhle opustil.

Tento rok pripadla úloha organizátora na partiu Tučniakov, ktorí sa zhostili tejto úlohy na jednotku. Pre zúčastnených pripravili bohaté občerstvenie. Nechýbalo studené pivko a nealko nápoje, klasický či fazuľový guláš a samozrejme vynikajúca priateľská atmosféra.

Samotné zápasy sa hrali na skrátenej hracej ploche, systémom 7 hráčov plus brankár, 2x 25 minút, pričom striedanie bolo ako hokeji, systémom každý s každým. Jednotlivé zápasy boli bojovné, ale férové a najdôležitejšie bolo, že sa nikto vážne nezranil. Samozrejme bez klasických futbalových boľačiek by to nešlo. Víťazom tohtoročného turnaja sa stalo družstvo TUČNIKOVfoto, na druhom mieste sa umiestnilo FOFO a tretí boli HOKO-DOKO. Tradične boli určené aj kategórie najlepší brankár – Ján Tatár (FOFO) , najlepší hráč  - Miroslav Boldiš  (HOKO-DOKO) a najlepší strelec – Marek Demko (TUČNIACI). Poďakovanie patrí aj rozhodcovi  - Lackovi Barancovi, ktorý to nemal ľahké a na ihrisku mal niekedy veľa pomocníkov, ktorí mu chceli pomáhať. Nakoniec všetko dobre dopadlo a vyvrcholilo príjemným posedením a diskotékou do neskorých hodín.

Už teraz sa tešíme na jubilejný 10. ročník o rok.

dnes je: 22.10.2019

meniny má: Sergej