Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Oficiálna stránka obce Hliník nad HronomHľadať
 
 

AKCIE

Položky 1-10 z 66

 

Týždeň detskej radosti

Posledný májový týždeň sme naplánovali pre deti rôzne aktivity, pri príležitosti Medzinárodného dňa detí. Umožnili sme im prežívať radosť z hier, športových súťaží, zabavili sa na diskotéke, ukázali svoj talent v speve a kreslení. Bol to vydarený týždeň.
 

Rozlúčka s predškolákmi

Opäť prišiel čas, keď sa musíme rozlúčiť s našimi predškolákmi. Na rozlúčku sme im pripravili niekoľko podujatí. Absolvovali výlet do Bojníc na podujatie Rozprávkový zámok, rozlúčku so všetkými deťmi zo škôlky, rozlúčkovú diskotéku. Rodičia zasa pripravili zábavné popoludnie s hľadaním pokladu. Slávnostný akt pripravili aj na obecnom úrade.
 

Malí záhradníci

Metódou zážitkového učenia sme deti viedli k základom pestovateľských prác. Deti z tried Margarétky a Lienky si vyskúšali zasiať semiačka na záhon. Polievali, pozorovali klíčenie a rast rastliniek. Veľkú radosť mali z vlastnoručne vypestovaných kvietkov a zeleniny.
 

Deň mlieka

Každý rok 20. mája si aj v našej škôlke pripomíname Deň mlieka. Deti sa hravou formou oboznamujú s dôležitosťou mlieka a mliečnych výrobkov vo výžive. Poznávajú pôvod mlieka a jeho spracovanie. Realizovali sme aj tvorivé dielne na túto tému.
 

Kde žijem

Od malička vedieme deti k poznaniu svojej obce. V máji sme organizovali na túto tému rôzne aktivity. Deti sa na poznávacích vychádzkach oboznamovali s dominantami obce, dôležitými budovami, fotografovali ich a s pani učiteľkami vytvárali koláže, ktoré vystavili na dolnej chodbe.
 

ZDOBENIE MÁJA

fotoV záujme udržiavania ľudových tradícií sme 30. apríla 2019 spoločne celá materská škola zdobili máj. Pani učiteľky s deťmi z triedy Včielky pripravili krátky program z ľudových piesní a hier.
 

VEĽKONOČNÉ TVORIVÉ DIELNE

fotoOd 8. do 18.apríla 2019 prebiehali vo všetkých triedach tvorivé dielne na tému Veľká noc. Deti s pomocou pani učiteliek usilovne vyrábali veľkonočné dekorácie z rôzneho materiálu.
 

Deň Zeme

fptpKaždý rok si v našej škôlke pripomíname Deň Zeme, pretože túto tému pokladáme za veľmi dôležitú. V triedach prebiehajú edukačné aktivity, zamerané na rozvíjanie enviromentálneho myslenia a konania detí. Vedieme deti k ochrane prírody, učíme ich správne separovať odpad. Od 24. do 26. apríla sme realizovali aj tvorivé dielne na tému Ako sa dá využiť odpadový materiál. Deti vyrobili zaujímavé predmety – zvieratá, hmyz, dopravné prostriedky, a iné z odpadového materiálu, ktoré sme vystavili na dolnej chodbe.
 

Predškoláci v ZŠ

foto14. marca 2019 naši predškoláci z triedy Lienky navštívili základnú školu. Dostali sme pozvanie na Deň otvorených dverí. Deti si prezreli priestory školy, navštívili triedu, skúsili si ako sa sedí v školských laviciach. Pani učiteľky z prvého stupňa im pripravili zaujímavé aktivity.
 

MAREC – MESIAC KNIHY

fotoV mesiaci marec sme sa trochu viac ako inokedy zamerali na pestovanie kladného vzťahu detí k literatúre, ku knihám. Učili sme ich pochopiť význam kníh, vedieť s nimi zaobchádzať, rozvíjali sme u nich predčitateľskú gramotnosť, pochopenie textu. Deti si z domu priniesli svoje obľúbené knihy, z ktorých sme im celý mesiac čítali.
 
Položky 1-10 z 66

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

Obecná knižnica - link

Počasie v Hliníku nad Hronom

Jedálny lístok - Školská jedáleň

webygroup
ÚvodÚvodná stránka