Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Vítame Vás na oficiálnej stránke obce Hliník nad Hronom


 

Projekt: OBNOVOU KNIŽNIČNÉHO FONDU OSLÁVIME 90 ROKOV ČINNOSTI NAŠEJ KNIŽNICE podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

logoObec Hliník nad Hronom sa zapojila do národného projektu na obnovu knižničného fondu. V roku 2016 sa nám vďaka Fondu na podporu umenia podarilo zakúpiť knihy v hodnote 1 500,00 € pre našu knižnicu.
 

Upozornenie Policajného zboru SR

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici sa opätovne obracia na občanov s upozornením „ponáhľajte sa domov radšej pomaly“ V Banskobystrickom kraji z pohľadu dopravnej nehodovosti možno január 2017 považovať za tragický. Až 7 osôb (prevažne vodičov) sa už nevrátilo domov k s ...
 

Vianoce s Makovičkou

fotoKeď v roku 2012 vznikla myšlienka uskutočniť v Hliníku nad Hronom prvý živý Betlehem, možno ani samotní tvorcovia neverili, že sa z tejto akcie stane tradícia a jedno z najobľúbenejších kultúrnych podujatí v našej obci. Spojili sa dobré nápady so šikovnými rukami a najmä s oduševnením všetkých zainteresovaných. A tak sa podarilo v tom čase ešte na dvore za starou školou vykúzliť nezabudnuteľnú predvianočnú atmosféru. Vôňa kapustnice, vianočného punču, medovníkov a oblátok, zvuky fujary, kostolných zvonov, betlehemské hry, koledy, tance... To všetko oslovilo starších i mladých, dospelých i deti. Po rokoch môžeme s radosťou a hrdo povedať, že za Vianocami s Makovičkou sa každoročne nevracajú len samotní Hliníčania, ale aj obyvatelia susedných či vzdialenejších obcí. 17.12.2016 sa v Parku SNP pred kultúrnym domom uskutočnili už piate Vianoce s Makovičkou. V programe vystúpili a svojím umením nás potešili členovia detského folklórneho súboru Makovička, žiaci Základnej školy v Hliníku nad Hronom, detský folklórny súbor Brežanček, ženská spevácka skupina Hronka, členovia hudobnej skupiny Štálanka a ľudová hudba tanečno-hudobného zoskupenia Carpona. Návštevníkov neodradili ani mrazy, ktoré už k Vianociam s Makovičkou neoddeliteľne patria. Svoje telá zahriali chutným punčom, vynikajúcou kapustnicou, domácimi koláčikmi, a srdcia rozhorúčili oživenými folklórnymi predvianočnými tradíciami. Poďakovanie patrí všetkým účinkujúcim a ich vedúcim, občianskemu združeniu pri DFS Makovička, Základnej škole v Hliníku nad Hronom a Obci Hliník nad Hronom. Veríme, že o rok sa pri Vianociach s Makovičkou stretneme opäť. 

fotofoto


 

 

Máme nové osvetlenie!

fotoV našej obci bol realizovaný projekt pod názvom "Modernizácia verejného osvetlenia v obci Hliník nad Hronom."
 

Nová kniha v predaji

Realizované práce v roku 2015

foto obceVážení občania. V prílohe tohoto príspevku máte možnosť pozrieť si súhrn prác, ktoré sa podarilo uskutočniť v priebehu roka 2015.
 

Súťaž o najlepšie mestá/obce v triedení odpadov 2015

fotoNaša obec získala prestížne ocenenie.
 

Pribudol merač rýchlosti

NadáciaNadácia Allianz poskytla obci Hliník nad Hronom finančné prostriedky vo výške 1500 EUR, z ktorých sa financovalo obstaranie a inštalácia 1 ks meracieho zariadenia na meranie rýchlosti na štátnej ceste III. triedy.
 

Platenie daní

od 15.5. do 26.5.2017

Schválený rozpočet

na rok 2017

Slovenská pošta - zmena

prevádzkovej doby

HARMONOGRAM VÝVOZU TKO A SEPAROVANÝCH ZLOŽIEK NA ROK 2017

dnes je: 24.5.2017

meniny má: Ela

Obecná knižnica - link

Počasie v Hliníku nad Hronom

Modernizácia verejného osvetlenia

Kanalizácia rekonštrukcia ČOV - Hliník nad Hronom

Zberný dvor Hliník nad Hronom

Jedálny lístok - Školská jedáleň

Jedálny lístok MŠ Jedálny lístok MS - 15.05. - 19.05.2017.pdf (250.5 kB)
Jedálny lístok ZŠ Jedálny lístok ZS 15.05. - 19.05.2017.pdf (303.1 kB)
webygroup
ÚvodÚvodná stránka