Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Oficiálna stránka obce Hliník nad HronomHľadať
 
 

Stanovisko SSE - distribúcia, a.s.Vytlačiť
 

Vážení občania.

Stredoslovenské energetika - distribúcia, a.s. oznámila dňa 14.11.2017 obci Hliník nad Hronom, že v mesiaci december 2017 bude na viac dní prerušená distribúcia elektrickej energie v niektorých častiach obce. Vzhľadom k tomu, že sa na nás obrátilo viacero dotknutých fyzických a právnických osôb, odoslali sme dňa 15.11.2017 SSE-d. sťažnosť na plánované odstávky a nesúhlasili sme s realizáciu prác v tomto čase.

Dňa 6.12.2017 bolo obci Hliník nad Hronom doručené stanovisko SSE-distribúcia a.s. k našej sťažnosti. Uvádzame ju v plnom znení:

Vážená Obec Hliník nad Hronom, odpovedáme na Váš email zo dňa 15.11.2017.

Stredoslovenská energetika Distribúcia ,a.s., ako prevádzkovateľ distribučnej siete, preveril Vami doručenú reklamáciu.
Po prešetrení situácie kompetentnými pracovníkmi Vám dávame na základe výsledkov šetrenia nasledovné stanovisko:
 
V mesiaci december bude v lokalite Hliník nad Hronom rekonštrukcia NN siete. Napriek použitým opatreniam, nie je možné zabezpečiť distribúciu elektriny pre všetkých odberateľov v danej lokalite. Charakter prác si vyžaduje zaistiť vypnutý stav vedenia z dôvodu rekonštrukcie NN siete, elektrického rozvádzača vysokonapäťovej trafostanice, úprava siete a domových prípojok. Pri uvedených prácach sa uvedená časť obce nedá zásobovať iným spôsobom a zároveň musíme dodržať technické možnosti, na základe ktorých, minimalizujeme počet vypnutí. Snahou bude práce vykonať v čo najkratšom čase a ako náhle pominú dôvody na obmedzenie distribúcie, bude samozrejme pre Vaše, ako aj ostatné odberné miesta, bezodkladne obnovená distribúcia. Jednou z našich základných povinností, ako prevádzkovateľa distribučnej sústavy, je zabezpečiť spoľahlivé, bezpečné a účinné prevádzkovanie distribučnej sústavy, k naplneniu čoho sme nútení v prípade potreby pristúpiť k nevyhnutným krokom, ako je napríklad aj dočasné prerušenie dodávky elektriny.  
 
Stredoslovenská energetika Distribúcia, a.s.(SSE-D,a.s.) vykonala vyrozumenie dotknutých odberateľov o  prerušení elektriny v uvedených dňoch v časovom predstihu a spôsobom definovanom podľa zákona 251/2012 a v zmysle Prevádzkového poriadku SSE-D, a.s., nenesie tak zodpovednosť za škody vzniknuté odberateľom v dôsledku plánovaného prerušenia distribúcie.
 
Zároveň sú obmedzením dodávky elektriny v dôsledku tejto plánovanej práce postihnutí aj iní odberatelia SSE-D, a.s, sú o tejto skutočnosti upovedomení a prispôsobili svoje aktivity tejto skutočnosti.
 
Počas predmetných plánovaných prerušení dodávok elektrickej energie nemáme k dispozícii požadovaný dieselagregát z dôvodu nasadenia na iné plánované práce. Službu, ako je zapožičanie alebo prenájom motorgenerátorov, neposkytujeme komerčne, nakoľko motorgenerátory slúžia výhradne pre účely spoločnosti SSE-D, a.s. Z tohto dôvodu Vám odporúčame obrátiť sa na komerčného poskytovateľa predmetnej služby.
 
 Ponúkame Vám možnosť overiť si plánovanú odstávku pre Vaše odberné miesto alebo Vašu obec.
 
Aplikácia Vám umožňuje získať informácie o:
1.plánovanej odstávke elektriny pre Vaše odberné miesto,
2.prípadnom zrušení plánovanej odstávky,
3.skutočných časoch plánovanej odstávky.
 
https://online.sse.sk/web_zmluvy/web_po.w_po
 
Dovoľujeme si  Vám dať do pozornosti na možnosť prihlásenia sa  koncového zákazníka do aplikácie Webkontakty. Prihlásením sa do aplikácie Webkontakty, oznamovanie o plánovaných odstávkach, si koncový zákazník môže sám aktualizovať - dopĺňať si kontakty pre vyrozumievanie, kedy informácie o plánovaných prerušeniach dodávok elektriny sú komunikované priamo na uvedené kontakty koncových odberateľov. 
 
Za vzniknuté problémy a nepríjemnosti sa ospravedlňujeme.

 

Kontaktné centrum
Stredoslovenská energetika - Distribúcia, a.s.
Zákaznícka linka 0850 166 007 (Po-Pia:08.00-15.00)

Poruchová linka 0800 159 000 (Nonstop)
www.sse-d.sk

   


 
 

HARMONOGRAM VÝVOZU TKO A SEPAROVANÝCH ZLOŽIEK NA ROK 2018

dnes je: 12.12.2018

meniny má: Otília

Obecná knižnica - link

Počasie v Hliníku nad Hronom

Jedálny lístok - Školská jedáleň

Materská škola MŠ 10.12.2018.pdf (137.7 kB)
Základná škola ZŠ 10.12.2018.pdf (61 kB)
webygroup
ÚvodÚvodná stránka