Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3
Oficiálna stránka obce Hliník nad HronomHľadať
 
 

Máme nového poslancaVytlačiť
 

Dňa 31.10.2017 zložil predpísaný sľub poslanca OZ nový poslanec, ktorý nahradil  poslanca Mgr. Antala. Tomu zanikol mandát z dôvodu, že sa počas jedného roka nezúčastnil ani raz zasadnutia OZ.

Na uvoľnený mandát podľa výsledkov volieb nastupuje pán Jaroslav Nemčíkfoto, ktorý v roku 2014 vo voľbách do orgánov samosprávy obcí získal 375 platných hlasov a skončil v poradí ako druhý náhradník. Pripomíname, že ako prvý náhradník skončil vo voľbách pán Viktor Sedliak, ktorý nastúpil na uvoľnený post namiesto Ing. Hlinku. 

Mgr. Dušanovi Antalovi mandát poslanca OZ zanikol podľa ust. § 25 ods. 2 písm. g) zákona č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení, ktorý hovorí, že mandát poslanca zaniká, ak sa počas jedného roka nezúčastní ani raz na zasadnutiach obecného zastupiteľstva.

Mgr. Antal sa naposledy zúčastnil zasadnutia Obecného zastupiteľstva v Hliníku nad Hronom 25.10. 2016. V zmysle vyššie citovaného zákonného ustanovenia poslanecký mandát D. Antalovi zanikol uplynutím 1 roka od jeho poslednej účasti na zasadnutí obecného zastupiteľstva, t.j. 25.10.2017, priamo zo zákona, bez toho, aby bol k tomu potrebný úkon inej osoby alebo samotného D. Antala. Na neprítomnosť poslanca na zasadnutí obecného zastupiteľstva v tomto prípade nemá vplyv to, či svoju neprítomnosť ospravedlnil, resp. neospravedlnil, ale rozhodujúce je, že sa nezúčastnil. 

Starosta Vladimír Mikuláš sa Mgr. Antalovi poďakoval listom za vykonanú prácu a zaželel mu veľa úspechov v ďalšej etape jeho života. 


 
 

POZOR NA PODVODNÍKOV

Podvodník opäť „nachytal“ 81-ročnú dôchodkyňu   Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície v Žiari nad Hronom začal v stredu (31.1.) trestné stíhanie za zločin podvodu. V pondelok (29.1.) totiž zavolal neznámy páchateľ na pevnú linku do bytu 81-ročnej dôchodkyne, ktorá keď zdvihla, opýtal sa jej mužským hlasom na jej priezvisko. Po tom, čo mu uv

Zapojte sa do hry o

detské ihrisko

SENIORI POZOR!

Nestaňte sa obeťami podvodníkov a zlodejov !   Policajný zbor opakovane upozorňuje občanov, najmä seniorov, aby nepožičiavali peniaze osobám, ktoré nepoznajú. Môže ísť o podvodníkov a zlodejov. V ostatnom období sú zaznamenávané  prípady, kedy neznáme osoby (páchatelia) volajú starším osobám  a  predstavujú sa nielen ako ich príbuzní alebo

HARMONOGRAM VÝVOZU TKO A SEPAROVANÝCH ZLOŽIEK NA ROK 2018

dnes je: 24.2.2018

meniny má: Matej

Obecná knižnica - link

Počasie v Hliníku nad Hronom

Projekt na zníženie spotreby energie pri prevádzke verejných budov

Modernizácia verejného osvetlenia

Kanalizácia rekonštrukcia ČOV - Hliník nad Hronom

Zberný dvor Hliník nad Hronom

Zlepšenie dopravno – bezpečnostnej situácie v obci Hliník nad Hronom

Jedálny lístok - Školská jedáleň

Základná škola 12.02. - 16.02.2018 ZS 12-02-2018.pdf (445.6 kB)
Materská škola 12.02. - 16.02.2018 MS 12.02.2018.pdf (543.8 kB)

dnes je: 24.2.2018

meniny má: Matej

webygroup
ÚvodÚvodná stránka