Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3
Oficiálna stránka obce Hliník nad HronomHľadať
 
 

DNI JARNEJ ČISTOTYVytlačiť
 

Vážení občania!

Aj v tomto roku budete mať možnosť odovzdať do veľkoobjemových kontajnerov  rôzny odpad. Počas pripravovaných „Dní jarnej čistoty“, ktoré sa uskutočnia v našej obci v dňoch 24.4.2017 – 29.4.2017 sa môžete legálne zbaviť nepotrebného odpadu. Tento rok bude zber prvýkrát kontrolovaný zamestnancami obce a dôjde k triedeniu objemného odpadu priamo na miestach, kde budú kontajnery rozmiestnené.  Obec Hliník nad Hronom sa tak rozhodla z viacerých dôvodov. V prvom rade sme boli nútení vyradiť z majetku obce „kontajnerové vozidlo“, ktoré po viac ako 25 rokoch doslúžilo a rovnako bolo vyradených aj niekoľko rozpadnutých kontajnerov. Znamená to pre nás všetkých určité prispôsobenie sa možnostiam, ktoré obec má. V druhom rade nás k tomu prinútila každoročne sa opakujúca situácia, ktorá vyplynula z možnosti pre občanov, hodiť do kontajnera čokoľvek. Aj napriek  pokynom, čo do kontajnerov patrí, resp. nepatrí, nachádzali sme v kontajneroch také druhy odpadov, ktoré patria do separovaných zložiek odpadu a sú pravidelne odvážané spred rodinných a bytových domov. Jednalo sa o plasty, kartónové krabice, handry, pneumatiky, chladničky, televízory a ďalšiu elektroniku, oleje, dokonca BIO odpad(burina, konáre zo stromov a podobne). Skôr či neskôr muselo dôjsť k tomuto kroku zo strany samosprávy, nakoľko na neporiadnych občanov doplácame v tomto prípade všetci. Okrem iného, využívali „našu pohostinnosť“ aj cudzí občania z iných dedín, ktorí vedeli o možnosti zbaviť sa odpadu v našej obci, keďže kontajnery boli voľne prístupné. Sme si vedomí toho, že nie všetci budú s týmto krokom spokojní, ale sme presvedčení o správnosti nášho rozhodnutia. Veríme, že prinesie po určitom čase výsledok a podarí sa nám to, čo dokázali iné obce  -  naučiť občanov rešpektovať pravidlá pri likvidácii odpadu. Snahou obce je zabrániť vytvárať čierne skládky a zároveň   znížiť celkové náklady obce v tejto oblasti. Veríme, že využijete ponúkané možnosti a spoločne tak všetci prispejeme k väčšej čistote v našej obci - Hliníku nad Hronom, ale i k celkovému  zlepšeniu životného prostredia, čo by nemalo byť ľahostajné nikomu z nás.

 

HARMONOGRAM ZBERU

Zberné miesto č. 1 – parkovisko pred futbalovým štadiónom, Ul. Pionierov

Pondelok 24.4.2017 – 7.00 – 17.00 hod.

Utorok     25.4.2017 – 7.00 – 17.00 hod.

Sobota     29.4.2017 – 7.00 – 14.00 hod.

 

Zberné miesto č. 2 – zelená plocha oproti budove 359 (podnikateľ. inkubátor), Strojárska ul.

Streda     26.4.2017 – 7.00 – 17.00 hod.

Zberné miesto č. 3 – asfaltová plocha na  Priehradke (basketbalové ihrisko pri činžiakoch)

Štvrtok    27.4.2017 – 7.00 – 17.00 hod.

Zberné miesto č. 4 – park pred obecným úradom, Železničná 320 (oproti kultúrnemu domu)

Piatok   28.04.2017 – 7.00 – 17.00 hod.

Sobota  29.04.2017 – 7.00 – 14.00 hod.

 

PODROBNÉ INFORMÁCIE O ZBERE

 

K dispozícii budú 4 veľkoobjemové kontajnery na každom zbernom mieste podľa vyššie uvedeného harmonogramu.

DREVO - jeden kontajner bude určený na zber dreva. Upozorňujeme, že to musí byť čisté drevo bez kovu, bez skla, plastov, čalúnenia a pod.,

STAVEBNÝ ODPAD - druhý kontajner bude určený na zber čistého  stavebného odpadu bez zvyškov kovu, dreva, skla a pod.,

ZMES OBJEMNÉHO ODPADU - 2 ks kontajnerov budú určené na zber ostatného druhu objemného odpadu.

Čo môže byť v kontajneri  na drevo?

Drevený nábytok rozbitý na menšie časti, odpadové dosky, plávajúce podlahy, dvere, drevené stoličky.

 

Čo môže byť v kontajneri na stavebný odpad?

Tehly, kvadry, obkladačky, dlažby, škridla, omietky, umývadlá, toalety, škvarobetón, obyčajný betón  - všetko bez zvyškov iného materiálu.

 

Kontajner na objemný odpad -  2 ks

Tam je možné odovzdať všetok objemový odpad, ktorý nie je možné odovzdať pri zbere komunálneho odpadu a separovaných zložiek, napr. čalúnené kreslá, stoličky, gauče, koberce, znečistené plasty a gumy (napr. starý bazén), hadice.

 

Čo je zakázané odovzdať do veľkoobjemového kontajnera? 

Konáre, pneumatiky, elektrozariadenia, nebezpečný odpad(staré handry, farby, spreje, lepenka, bitumenové pásy zo striech, oleje, obaly z olejov,  tonery z tlačiarní, sklo, káble, žiarivky, batérie, akumulátory.

 

Kvôli rýchlejšiemu odovzdávaniu odpadu na zbernom mieste, odporúčame občanom, aby si objemný odpad podľa druhu vopred oddelili, napr. nábytok rozbili na menšie časti, ak je to možné odstránili z neho iné druhy materiálu(pánty, kovanie, lišty, čalúnenie) - hlavne zo skríň, postelí, stoličiek. Zodpovedným prístupom tak prispejeme k zníženiu nákladov na likvidáciu odpadu, pretože čistý vytriedený odpad poputuje na ďalšie spracovanie a nebude musieť ísť na skládku, ktorá nie je zadarmo.

Na záver chceme pripomenúť, že v zmysle nového zákona o odpadoch, nie je možné odovzdať na zbernom mieste v obci staré pneumatiky. Tie je možné odovzdať v ktoromkoľvek pneuservise.

 

Vopred ďakujem za spoluprácu. 

 

Vladimír Mikuláš

starosta obce


 
 

Za obsah zodpovedá
Ing. Slavomír Hlinka

Projekt na zníženie spotreby energie pri prevádzke verejných budov

Modernizácia verejného osvetlenia

Kanalizácia rekonštrukcia ČOV - Hliník nad Hronom

Zberný dvor Hliník nad Hronom

Zlepšenie dopravno – bezpečnostnej situácie v obci Hliník nad Hronom

OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV

HARMONOGRAM VÝVOZU TKO A SEPAROVANÝCH ZLOŽIEK NA ROK 2018

dnes je: 23.4.2018

meniny má: Vojtech

Obecná knižnica - link

Počasie v Hliníku nad Hronom

Jedálny lístok - Školská jedáleň

JL Základná škola ZS 23.04.2018.pdf (27.1 kB)
JL Materská škola MS 23.04.2018.pdf (40.5 kB)
webygroup
ÚvodÚvodná stránka