Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3
Oficiálna stránka obce Hliník nad HronomHľadať
 
 

Námety občanov

Vzhľadom k tomu, že v príspevkoch sa čoraz častejšie objavujú osobné invektívy, ktoré neriešia daný problém, nesmerujú ku skvalitneniu života občanov, ale vyhrocujú vzájomné vzťahy medzi spoluobčanmi, budú „Námety občanov“ podliehať nasledovným pravidlám: 1. Prispievať môžu len REGISTROVANÍ užívatelia web stránky, ktorí budú mať registráciu s povolením najvyššej úrovne. K tomu je potrebné vykonať kompletnú registráciu t.j. vyplnenie údajov (meno, priezvisko, adresa). Po úspešnej registrácii pridelí administrátor webovej stránky príslušnú úroveň užívateľa do 24 hodín od registrácie. Úroveň prideľuje administrátor podľa rozsahu registračného formuláru. Chceme upozorniť, že pri zobrazení príspevku, bude uvedená len prezývka( v prípade, že bude uvedená), NIE MENO a PRIEZVISKO ak to prispievateľ sám nenapíše.
2. Zverejňované budú len príspevky týkajúce sa samosprávy, problémy občanov a ich návrhy, ktoré sú v kompetencii riešenia samosprávy obce, smerujúce ku skvalitneniu života v našej obci. Zároveň nebudú zverejňované príspevky, v ktorých dochádza k výmene názorov medzi občanmi.
3. Za obsah, charakter a povahu zverejneného príspevku zodpovedá jeho autor

Námety občanov smerujúce ku skvalitneniu života v obci

pridané 15.5.2014 07:35:49, Vlado

otázka

Pán starosta obce Hliník nad hronom kto sa momentálne stará o bezpečnosť občanov obce ? A načo je nám poriadková komisia keď nevyvíja žiadnu činnosť ohľadom bezpečnosti.

Vlado


 
Reakcia na príspevokpridané 16.5.2014 12:19:21

Poriadková komisia koná na základe podnetu, pokiaľ som informovaný priebežne podľa nápadu vecí komisia koná.
Predpokladanú výšku nákladov na zriadenie Obecnej polície sme uverejnili na webovej stránke obce práve s cieľom vyvolať diskusiu na túto tému vo vzťahu k schválenému rozpočtu obce.

Mgr. Dušan Antal - starosta obce


 
pridané 11.4.2014 21:06:07, Vlado

Štadion.

Kto je zodpovedný za vykopnuté dvere na štadione .A kto zaplatí za opravu.

Vlado


 
Reakcia na príspevokpridané 16.5.2014 12:22:52

Pred odchodom na futbalový zápas neboli k dispozícii kľúče od priestorov v ktorom sa nachádzali registračné preukazy "A" mužstva. Z tohto dôvodu museli byť otvorené dvere násilím. Škoda ide na ťarchu futbalového oddielu.

Mgr. Dušan Antal - starosta obce


 
pridané 7.4.2014 07:56:45, lydia

Kalvária

Včera sme boli na Kalvárii a všimli sme si, že na mieste chodníka vzniká cesta. Mohli by ste nám povedať ako bude cesta vyzerať po dokončení, či sa bude dávať na povrch aj kamenivo, kadiaľ pôjde a ďalšie podrobnosti? Viem, že by mi na toto vedeli odpovedať kompetentnejšie urbárnici, no keď mi odpoviete na hlinickej stránke, bude informovaných viac ľudí.

Lýdia Chovancová


 
pridané 20.3.2014 07:36:49

optický internet

Dobrý deň, včera som bol na návšteve u kamarátky v obci Stará Kremnička a dosť ma prekvapilo, že už majú naťahané optické káble na vysokorýchlostný internet. Zaujímalo by ma, či aj naša obec o tomto neuvažuje. Predsa len, je to dobrá vec.

Igor


 
Reakcia na príspevokpridané 28.3.2014 08:14:37

Vzhľadom k tomu, že v obci Hliník nad Hronom je zabezpečené pokrytie vzduchom a nestretli sme sa s upozornením, že by časť obce nebola pokrytá, tak sme nad alternatívou, ktorú uvádzate, neuvažovali. Neberte to prosím ako odmietnutie Vašej myšlienky, pretože sa ňou budeme zaoberať.

Mgr. Dušan Antal - starosta obce


 
pridané 13.3.2014 21:46:23

KOPANIČNÁ

chcem sa opýtať že ako to vyzera s tou cestou na kopaničnej mohli by ste niečo s nou spravíť ved tam žiju aj deti a je tam aj škola , niektore auta boli kôli ceste už v oprave

Nespokojný občan


 
Reakcia na príspevokpridané 28.3.2014 08:18:59

V schválenom rozpočte na rok 2014 rekonštrukcia Kopaničnej ulice nie je zaradená ako výdavkový titul. Keďže stav predmetnej komunikácie je známy, intenzívne hľadáme v rozpočte peňažné prostriedky na realizáciu rekonštrukcie predmetnej ulice. Veríme, že sa nám prostriedky podarí zabezpečiť.

OcÚ


 
pridané 4.3.2014 21:02:05

Nefunkčné osvetlenie

Dobrý deň.

Na ulici Lad. Majerského je pred našim domov (580) už niekoľko týždňov nefunkčné svetlo na stĺpe verejného osvetlenia. Prosím, keby sa zjednala náprava, lebo dosť veľký priestor je v úplnej tme.

Ďakujem
S pozdravom
Turská Hedviga


 
Reakcia na príspevokpridané 5.3.2014 09:19:21

Ďakujeme za upozornenie. Ihneď bola táto informácia posunutá zodpovednému pracovníkovi. Podľa jeho vyjadrenia bude oprava realizovaná až v priebehu budúceho(11.) kalendárneho týždňa, nakoľko všetky výškové plošiny, ktoré si naša obec objednáva na takéto práce sú obsadené.

OcÚ


 
pridané 18.2.2014 09:35:18

Voličský preukaz

Prosím vás, mohli by ste poskytnúť na stránke info ako vybaviť a u koho na ObÚ voličský preukaz? Prípadne poskytnúť formulár k vyplneniu,nech tam u vás občan nebehá od človeka k človeku a nerobí rozruch. Vďaka :)

Janka


 
Reakcia na príspevokpridané 3.3.2014 11:40:12

Voličský preukaz je možné vybaviť si na Obecnom úrade v Hliníku nad Hronom - zadný vchod od Matriky počas stránkových hodín.

OcÚ


 
pridané 16.2.2014 11:09:55

Hon na vagabunda (krajšie pomenovanie si nezaslúži)

Už dlhší čas našich občanov "terorizuje nejaký vagabund", ktorý bez ohľadu na všetky spoločenské princípy spolunažívania si dovoľuje znehodnocovať snaživú prácu svojich spoluobčanov, ktorí svoje priestory v obci zveľaďujú i tak, že si ich nanovo zamaľujú, čím dokazujú, že im na vzhľade našej obci záleží.
Nie je to všetko nič platné, keď sa v obci nájde nejaký nespratník, ktorému táto snaha spoluobčanov veľmi vadí a preto ju musí znehodnotiť stoj čo stoj. Neviem si vôbec vysvetliť jeho počínanie, keď následne po takejto snahe občanov im dokáže na novú maľovku načmárať tie jeho dobre známe háky báky.
Neverím, že by kompetentní na OU nevedeli nájsť spôsob ako tohto "maliara" odhaliť a patrične mu vysvetliť že sa to nerobí.
Jednou z možnosti ako začať, by sa k tejto problematike na tejto stránke mohli vyjadriť i samotní občania aby prispeli svojou radou, ako zabrániť podobným výčinom niektorých našich tiež spoluobčanov. Možno by vedeli pomôcť pri ich odhalení i predajne farieb, alebo.....poraď ak Ti to nie je ľahostajné. Nemali by sme čakať s riešením tohto problému, lebo oprava maľoviek na kaplnkách našej kalvárie nebola lacná a kaplnky, tak ako i garáže v obci sú naďalej najmenej chránené proti ich podobnému znehodnoteniu.

Palo


 
pridané 14.2.2014 15:52:18

Detský Karneval

CHcem sa poďakovať za všetkých rodičov či starých rodičov, za výbornú akciu, akou bol včerajší Detský Karneval, škoda, že nám podmienky neumožnili roztancovať sídlisko pri Klube, kde tento rok chýba Ľadová plocha. NE VA DÍ, touto akciou som si zaspomínala na mladosť a vrátila som sa do čias Štefanských zábav, El-pubu, kam som rada chodievala najprv ako rodáčka z Vyhien a neskôr už ako Občanka našeho malého mestečka Hliník nad Hronom......

Ďa ku je me organizátorom, a najmä pánovi Starostovi, že umožnil usporiadať tak výbornú akciu, už sa teším na Zabíjačku.......

Michala Šimková


 
pridané 12.2.2014 18:49:18

traktor

ked som sa dnes bola preist s detmi popod kalvariu cez ulicu kpt nalepku zostala som zhrozena traktormi ktore tam boli nastavane vsade pochodnikoch pred domom a hlavne na chodniku po ktorom sa vobec nedalo s detmi preist 5 traktorov vrciacich a smradiacich to bol teda zazitok da sa to zariadit aby tam neparkovali

petra


 
Reakcia na príspevokpridané 14.2.2014 10:09:42

V súčasnosti rokujeme s mestom Žiar nad Hronom o spolupráci na úseku zaistenia bezpečnosti v obci Hliník nad Hronom s tým, že cieľom je zabezpečiť stálu službu príslušníkmi Mestskej Polície ZH v našej obci v dňoch pondelok až nedeľa od 16.00 hod do 08.00 hod. Ekonomické analýzy tejto spolupráce by mali byť k dispozícii v nasledujúcom kalendárnom týždni t.j od 17.2. - 21.2.2014. Pokiaľ sa podarí uvedenú spoluprácu zrealizovať, boli by prostredníctvom MsP riešené i takéto situácie. O výsledku rokovania budeme bezodkladne informovať všetkých občanov prostredníctvom webovej stránky obce.

OcÚ


 
Položky 1-10 z 777

Za obsah zodpovedá
Ing. Slavomír Hlinka

Projekt na zníženie spotreby energie pri prevádzke verejných budov

Modernizácia verejného osvetlenia

Kanalizácia rekonštrukcia ČOV - Hliník nad Hronom

Zberný dvor Hliník nad Hronom

Zlepšenie dopravno – bezpečnostnej situácie v obci Hliník nad Hronom

OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV

HARMONOGRAM VÝVOZU TKO A SEPAROVANÝCH ZLOŽIEK NA ROK 2018

dnes je: 23.4.2018

meniny má: Vojtech

Obecná knižnica - link

Počasie v Hliníku nad Hronom

Jedálny lístok - Školská jedáleň

JL Základná škola ZS 23.04.2018.pdf (27.1 kB)
JL Materská škola MS 23.04.2018.pdf (40.5 kB)
webygroup
ÚvodÚvodná stránka