Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3
Oficiálna stránka obce Hliník nad HronomHľadať
 
 

ČOV a verejná kanalizácia

Vážení spoluobčania,

Po generálnej rekonštrukcii čističky odpadových vôd s dobudovaním kanalizácie na celom území obce, pristupuje Obec Hliník nad Hronom k prevzatiu prevádzkovania ČOV ako i tej časti verejnej kanalizácie, ktorá nie je vo vlastníctve Stredoslovenskej vodárenskej spoločnosti, a. s.

Cieľom vyššie uvedenej investície bolo zabezpečiť možnosť pripojiť sa na verejnú kanalizačnú sieť každému subjektu žijúcemu resp. pôsobiacemu na území našej obce, a tiež zabezpečiť riešenie odpadových vôd na úrovni 21. storočia s prioritným cieľom ochrany životného prostredia a rieky Hron.

Proces prevzatia bude realizovaný v dvoch krokoch, keď v prvom kroku obec prevezme ČOV a v druhom kroku, od 1. januára 2013, začne prevádzkovať i časť verejnej kanalizačnej siete nachádzajúcej sa v obci Hliník nad Hronom.

Verím, že kroky, ktoré v tejto oblasti obec realizovala, či v budúcnosti bude realizovať, prispejú i k zlepšeniu starostlivosti o kanalizačnú sústavu, ktorá aj vo svojej pôvodnej časti potrebuje skvalitnenie, predovšetkým s ohľadom na stále častejšie sa vyskytujúce prívalové dažde.

V neposlednom rade bola motívom pre realizáciu uvedenej investície i skutočnosť, že poplatky za vodné a stočné od subjektov, ktorí sú klientmi Obce Hliník nad Hronom, budú použité výlučne na území obce v prospech skvalitnenia života jej obyvateľov. Hodnota realizovanej investície predstavuje sumu viac ako 1,4 mil. €.

 

S úctou

Mgr. Dušan Antal, starosta obce

 


Tento projekt je spolufinancovaný z Kohézneho fondu Európskej únie


 

Zber papiera

v novej časti obce

POZOR NA PODVODNÍKOV

Podvodník opäť „nachytal“ 81-ročnú dôchodkyňu   Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície v Žiari nad Hronom začal v stredu (31.1.) trestné stíhanie za zločin podvodu. V pondelok (29.1.) totiž zavolal neznámy páchateľ na pevnú linku do bytu 81-ročnej dôchodkyne, ktorá keď zdvihla, opýtal sa jej mužským hlasom na jej priezvisko. Po tom, čo mu uv

Zapojte sa do hry o

detské ihrisko

SENIORI POZOR!

Nestaňte sa obeťami podvodníkov a zlodejov !   Policajný zbor opakovane upozorňuje občanov, najmä seniorov, aby nepožičiavali peniaze osobám, ktoré nepoznajú. Môže ísť o podvodníkov a zlodejov. V ostatnom období sú zaznamenávané  prípady, kedy neznáme osoby (páchatelia) volajú starším osobám  a  predstavujú sa nielen ako ich príbuzní alebo

HARMONOGRAM VÝVOZU TKO A SEPAROVANÝCH ZLOŽIEK NA ROK 2018

dnes je: 23.2.2018

meniny má: Roman, Romana

Obecná knižnica - link

Počasie v Hliníku nad Hronom

Projekt na zníženie spotreby energie pri prevádzke verejných budov

Modernizácia verejného osvetlenia

Kanalizácia rekonštrukcia ČOV - Hliník nad Hronom

Zberný dvor Hliník nad Hronom

Zlepšenie dopravno – bezpečnostnej situácie v obci Hliník nad Hronom

Jedálny lístok - Školská jedáleň

Základná škola 12.02. - 16.02.2018 ZS 12-02-2018.pdf (445.6 kB)
Materská škola 12.02. - 16.02.2018 MS 12.02.2018.pdf (543.8 kB)

dnes je: 23.2.2018

meniny má: Roman, Romana

webygroup
ÚvodÚvodná stránka