Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3
Oficiálna stránka obce Hliník nad HronomHľadať
 
 

ČOV a verejná kanalizácia

Vážení spoluobčania,

Po generálnej rekonštrukcii čističky odpadových vôd s dobudovaním kanalizácie na celom území obce, pristupuje Obec Hliník nad Hronom k prevzatiu prevádzkovania ČOV ako i tej časti verejnej kanalizácie, ktorá nie je vo vlastníctve Stredoslovenskej vodárenskej spoločnosti, a. s.

Cieľom vyššie uvedenej investície bolo zabezpečiť možnosť pripojiť sa na verejnú kanalizačnú sieť každému subjektu žijúcemu resp. pôsobiacemu na území našej obce, a tiež zabezpečiť riešenie odpadových vôd na úrovni 21. storočia s prioritným cieľom ochrany životného prostredia a rieky Hron.

Proces prevzatia bude realizovaný v dvoch krokoch, keď v prvom kroku obec prevezme ČOV a v druhom kroku, od 1. januára 2013, začne prevádzkovať i časť verejnej kanalizačnej siete nachádzajúcej sa v obci Hliník nad Hronom.

Verím, že kroky, ktoré v tejto oblasti obec realizovala, či v budúcnosti bude realizovať, prispejú i k zlepšeniu starostlivosti o kanalizačnú sústavu, ktorá aj vo svojej pôvodnej časti potrebuje skvalitnenie, predovšetkým s ohľadom na stále častejšie sa vyskytujúce prívalové dažde.

V neposlednom rade bola motívom pre realizáciu uvedenej investície i skutočnosť, že poplatky za vodné a stočné od subjektov, ktorí sú klientmi Obce Hliník nad Hronom, budú použité výlučne na území obce v prospech skvalitnenia života jej obyvateľov. Hodnota realizovanej investície predstavuje sumu viac ako 1,4 mil. €.

 

S úctou

Mgr. Dušan Antal, starosta obce

 


Tento projekt je spolufinancovaný z Kohézneho fondu Európskej únie


 

Termín podávania žiadostí o dotáciu

z rozpočtu obce

Informácia o líške

Pred niekoľkými dňami bola zo strany občanov nahlásená potulujúca sa líška v intarviláne obce. Obec Hliník nad Hronom vykonala určité opatrenia v snahe zabrániť možnému stretu zvieraťa s človekom. Z pohľadu skúsených poľovníkov je to častokrát nemožné, ale v tomto prípade bola na našej strane šťastena a v spolupráci s občanmi sa podarili líšku zlik

Dni jesennej čistoty

od 16.10. - 21.10.2017

Nábor detí a začiatočníkov na karate

v našej obci

HARMONOGRAM VÝVOZU TKO A SEPAROVANÝCH ZLOŽIEK NA ROK 2017

dnes je: 20.10.2017

meniny má: Vendelín

Obecná knižnica - link

Počasie v Hliníku nad Hronom

Modernizácia verejného osvetlenia

Kanalizácia rekonštrukcia ČOV - Hliník nad Hronom

Zberný dvor Hliník nad Hronom

Jedálny lístok - Školská jedáleň

Materská škola 16. - 20.10.2017 MS 16.10.2017.pdf (487.6 kB)
Základná škola 16. - 20.10.2017 ZS 16.10.2017.pdf (543.7 kB)
webygroup
ÚvodÚvodná stránka